Aktualijos

Įtariamojo veiksmus vertins teismas

2018 m. lapkričio mėn. į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi vienas iš Utenos regioninio profesinio centro moksleivių su pareiškimu apie tai, kad iš jo yra atiminėjami pinigai.
Policijai pradėjus ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad 2018-11-30 apie 11. 00 val. kitas Utenos regioninio profesinio mokymo centro moksleivis D. B., neturėdamas teisėto pagrindo, atvirai, savo naudai panaudodamas prieš nukentėjusįjį J. G. fizinį smurtą, sukeldamas jam fizinį skausmą, vertė perduoti turtą – sumokėti 200 eurų už galimai pavaišinimą narkotinėmis medžiagomis (kanapėmis).
Nuo 2018 m. liepos mėnesio telefonu ir susitikimų įvairiose Utenos miesto vietose metu, neturėdamas teisėto pagrindo, grasindamas nukentėjusiajam prieš jį panaudoti fizinį smurtą, reikalavo iš jo 200 eurų už tariamą skolą dėl kelių kartų galimai pavaišinimo narkotinėmis medžiagomis (kanapėmis), po to 2018-12-05 apie 18.00 val. Aukštaičių g. 7, Utenos m., siekdamas išgauti tariamą skolą, nusivedęs nukentėjusįjį į nuošalią vietą, šalia Utenos regioninio profesinio mokymo centro bendrabučio, pareikalavo surašyti skolos raštelį dėl 200 eurų tariamos skolos.
Nukentėjusiajam atsisakius vykdyti reikalavimus, kumščiu sudavė į veido sritį ir pareikalavo surašyti skolos raštelį. Būdamas įbaugintas ir įtariamajam diktuojant tekstą, nukentėjusysis surašė skolos raštelį, jog yra skolingas įtariamajam 200 eurų, nukentėjusiajam pasirašius, skolos raštelį įtariamasis pasiėmė sau. Neturėdamas teisėto pagrindo, atvirai, savo naudai panaudodamas prieš nukentėjusįjį fizinį smurtą, sukeldamas jam fizinį skausmą, vertė nukentėjusįjį perduoti jam 200 eurų.
Surinkus pakankamai įrodymų dėl šios nusikalstamos veikos padarymo įtariamasis buvo sulaikytas – jam pareikštas įtarimas pagal LR BK 181 str. 2 d. (turto prievartavimas; už šią sunkią nusikalstamą veiką numatyta bausmė iki 8 m. laisvės atėmimo)
Be to, atliekant kratą įtariamojo D. B. gyvenamojoje vietoje Utenos AVPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai rado nedidelį kiekį narkotinių medžiagų. D. B. pareikštas dar vienas įtarimas pagal LR BK 259 str. 2 d.
2019 m. liepos mėn. ikiteisminis tyrimas buvo baigtas. Utenos rajono apylinkės prokuratūra, kuri kontroliavo ikiteisminį tyrimą, perdavė bylą teismui. Toliau įtariamojo veiksmus vertins teismas.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai skatina Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų pedagogus, darbuotojus, prasidėjus

naujiems mokslo metams, atkreipti ypatingą dėmėsį į moksleivių elgesį ir tarpusavio bendravimą švietimo įstaigose bei jų teritorijose. Tėvams patariama skirti daugiau laiko bendravimui su atžalomis, siekiant geriau juos pažinti, žinoti draugų ratą, jaunimo laisvalaikio praleidimo vietas, įgyti vaikų pasitikėjimą, kad šie nebijotų kalbėti apie esamas ar iškilsiančias problemas, siekiant juos apsaugoti, kad netaptų asmenų, darančių nusiklalstamas veikas, aukomis. Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų moksleiviai skatinami būti drąsūs, netoleruoti bet kokių smurto atvejų, nebijoti ir nedelsiant pranešti policijai apie smurtauti linkusius asmenis.
Glaudus policijos ir visuomenės bendradarbiavimas, keitimasis informacija padeda užkirsti kelią teisės pažeidimams ir nusikalstamoms veikoms, nustatyti asmenis, darančius nusikalstamas veikas, siekiant juos patraukti atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus.
Utenos AVPK inf