Aktualijos

Vasario 16-ąją – 16 kilometrų žygis

Rasa MILERYTĖ. Tauragnų krašto bendruomenė artėjančią Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, mini jau tradiciniu tampančiu Draugystės žygiu. Šiemet žygis vyksta vasario 9–16 dienomis, o žygiuoti kviečiami pavieniai asmenys ir šeimos. Tauragnų krašto bendruomenės pirmininkė Danguolė Trimonienė vylėsi, kad prasti orai nesutrukdys ir į trečią kartą organizuojamą žygį leisis daug patriotiškai nusiteikusių žmonių.
Pirmą kartą simbolinis Draugystės žygis, jungiantis ne tik vietoves, bet ir žmones, įvyko 2019 m. tąsyk žygyje dalyvavo keturios seniūnijos. 2020 m. žygis sujungė jau septynias seniūnijas, o jame dalyvavo apie 300 žmonių. iš viso buvo nužygiuota 114 kilometrų. D. Trimonienė džiaugėsi, kad žygio idėja pasiteisino.
„Vasario 16-oji – mums visiems svarbi diena. Norisi ją paminėti išskirtinai, ne tik susėdus salėje. Taip ir kilo žygio idėja. Žmonės visai kitaip reaguoja, kai patys aktyviai dalyvauja minėjime“, – sakė D. Trimonienė, Draugystės žygį apibūdinusi kaip telkiantį žmones.
Ankstesniais metais žygio dalyviai žygiavo visi kartu, pasipuošę tautine atributika, rankose nešdami trispalvę, kuri sulig kiekviena seniūnija buvo perduodama iš rankų į rankas. Šiemet žygis jau kiek kitoks – dėl karantino apribojimų žmonės negali žygiuoti kartu. Nepaisant to, įsitikinusi Tauragnų krašto bendruomenės pirmininkė, pakilios vienybės nuotaikos žmonių širdyse turėtų išlikti.
Tauragniškiams įprasta Valstybės atkūrimo dieną minėti išskirtinai: štai vienais metais žmonės buvo pakviesti visi drauge vėliavos spalvomis papuošti gatvių. Pasak D. Trimonienės, valstybinės šventės tik tada ir įgauna prasmę, kai suvienija žmones.
„Ankstesni metai parodė, kad mūsų krašto žmonės yra labai vieningi. Į žygį jungėsi įvairių kartų atstovai – žygiavo ir seneliai, ir anūkai. Turime gražių pavyzdžių, kai žygyje dalyvavo šeimos. Pernai žygyje dalyvavo vyras su žmona ir vyro mama, kuriai jau per 50-dešimt metų. Užpernai – vyras su trimis vaikais. Tokie pavyzdžiai tikrai įkvepia ir rodo, kad žmonėms ši šventė yra svarbi, kad ji svarbi įvairių kartų atstovams. Žygeiviai sulaukė didelio palaikymo – pakeliui buvo vaišinami kava, arbata, sumuštiniais“, – pamena pašnekovė.
Šiemet organizuojami du žygiai – didysis ir mažasis. Mažąjį ratą sudaro 4 kilometrai, jis driekiasi per didesnes Tauragnų gatves – Kęstučio, Vyturių, Smėlio, lauko. Didįjį ratą sudaro 16 kilometrų, o jis driekiasi per aplinkinius kaimus. D. Trimonienė sakė, kad nėra būtina nueiti viso atstumo – kiekvienas gali žygiuoti pagal savo galimybes.
Kaip ir ankstesniais metais, žygeiviai kviečiami pasipuošti tautine atributika.
„Tiesa, šiemet nerimą kelia oras. Pernai orai buvo gražūs, tad žygiuoti nebuvo sudėtinga. O kai šalta, pusto, žygiuoti nebūtų malonu. Nežinia ir kaip bus su keliais, ar jie nebus užpustyti. Jeigu dėl oro sąlygų žygis neįvyktų, galvojame jį nukelti ir rengti tarp vasario 16-osios ir kovo 11-osios. Bet visgi tikimės, kad orai pasitaisys ir leis mums simboliškai paminėti Lietuvos valstybingumui svarbią datą“, – kalbėjo D. Trimonienė.