Šiuo metu bene daugiausiai neaiškumų išlieka mūsų švietimo sistemoje. Kada ir kaip vaikai sugrįš į mokyklas? Kaip bus laikomi egzaminai? Į šiuos ir kitus klausimus Vytautas Kazela paprašė atsakyti Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėją Romualdą Kraulišą.
Karantinas galioja iki vasario pabaigos, todėl ir dirbame karantino režimu: ikimokyklinis, priešmokyklinis mokymas vyksta kontaktiniu būdu, tačiau švietimo, mokslo ir sporto ministerija kreipėsi į tėvus, kad šie turėdami galimybių nevestų vaikų į darželius. Noriu padėkoti tėvams, kurie įsiklausė į mūsų ir vyriausybės prašymus ir liko su vaikais namuose. Gruodžio pabaiga ir sausio pirmoji pusė – tuo metu kovidu persirgo daugiau nei 120 mūsų pedagogų ir kitų darbuotojų. Praeitų metų gruodžio pabaigoje ir visą šių metų sausį darželius lankė tik 25 procentai darželinukų. Todėl mums buvo lengviau suvaldyti situaciją. Dabar padėtis gerėja, mažiau susirgimų ir mūsų įstaigose.
Girdime, kad netrukus prasidės pedagogų vakcinacija. Pirmiausia bus skiepijami ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo darbuotojai. Šiuo metu į darželius tėvai veda daugiau nei 50 procentų vaikų. Pradėjus testavimą saugiau jaučiasi ir tėvai, ir mokytojai. Praeitą savaitę jau buvo baigiamas visų mūsų pedagoginio ir nepedagoginio personalo darbuotojų testavimas. Pradėtas skiepijimas, kurį tikimės labai greitai užbaigti, todėl turime vilčių, kad per vasarį sugrįšime į įprastą ritmą.
Kalbant apie vyresniuosius, tai šiuo metu nuotoliniu būdu yra ugdomi visi pradinio, pagrindinio ir vidurinio mokymo programas įsisavinantys mokiniai. Buvo išleistas vyriausybės nutarimas ir savivaldybės buvo įpareigotos atkreipti dėmesį į tuos vaikus, kuriems sunkiau sekasi mokslai, į daugiavaikes šeimas, padėti vaikams, kuriems trūksta motyvacijos. Turime per 100 moksleivių, kurie kasdien ateina į mokyklas ir iš čia mokosi nuotoliniu būdu. Jiems mūsų specialistai padeda prisijungti, spręsti kitas technines problemas, psichologai su jais dirba didindami jų motyvaciją. Dirba logopedai ir kiti pagalbos specialistai.
Švietimo ministerija buvo skaičiavusi, kad tokių vaikų per Lietuvą bus apie 25 tūkstančius, o realybėje pasirodė, kad tokių vaikų yra šiek tiek daugiau nei trys tūkstančiai.
Mūsų vadovai rimtai pažiūrėjo į šią užduotį – organizuotas vaikų pavežėjimas, maitinimas. Kiekvieną penktadienį mes nuotoliniu būdu rengiame pasitarimus ir visos mokyklos atsiskaito už patikėtą darbą. Yra gražių pavyzdžių, kai net pagerėjo vaikų žinios ir gaunami pažymiai. Pasibaigus pamokoms tie, kurie nori, gali tęsti užsiėmimus vaikų dienos centruose. Taip pasimokę dvi savaites vaikai sako, kad norėtų pabandyti mokytis iš namų, tada juos keičia kiti. (Tęsinys 2021 02 13 laikraštyje)
