Aktualijos

Pristatome Tauragnų krašto muziejininkę Liną

Esu naujoji Tauragnų krašto muziejininkė Lina. Įsikūriau „Raganos buveinėje“ – Eugenijai Šimkūnaitei skirtoje ekspozicijų erdvėje. Čia vyksta edukacijos žiniuonės mokslu paremtomis sveikatos, vaistažolininkystės temomis, pasakojama apie Tauragnų miestelio ir jo apylinkių istoriją, gamtą, svarbius kultūros paveldo objektus.
Antrame aukšte su lankytojais keliaujame į Tauragnų krašto muziejaus erdvę, kur senosios fotografijos byloja apie miestelio istoriją, žymius apylinkėse gyvenusius žmones, sovietizacijos laikus, yra atkurtas poeto Teofilio Tilvyčio kambarėlis. Antrojoje salėje rengiamos meno parodos. Lauke prie muziejaus visus pasitinka E. Šimkūnaitės gėlių darželis ir dubenuotasis akmuo.
Lankytojus lydžiu ir į Gesės vyšnių sodą, kuris įkurtas E. Šimkūnaitės 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Šimtas baltai žydinčių vyšnių – pavasarį labai laukiamas reginys. Netoliese esančiose kapinaitėse ilsisi ir pati E. Šimkūnaitė.
Tik dabar man šis kraštas atveria savo iki šiol nepažintus lobius. Žiūriu, kaip tyvuliuoja Tauragnas, klausausi padavimų ir sakmių apie Slibino guolį, Labės ežero turtus, Moko akmenį, visus kitus velniapėdžius, vyžus, laumės akmenis, einu gatvele, kuri anksčiau vadinosi Žydų ulyčela, atsimušu į kalnelį su mediniu kryžiumi partizanams, užkopiu į Taurapilio piliakalnį ir suprantu – esu ne vietinė, dar ne viską žinau, bet šis kraštas savo grožiu ir turtinga istorija kalbina kiekvieną.
Tad kviečiu apsilankyti
muziejuje!