Aktualijos

Jubiliejų švenčianti Utenos kolegija į gyvenimą išleido per dešimt tūkstančių įvairių sričių specialistų

Genovaitė ŠNUROVA. 2000-ųjų rugsėjo 1-ąją, sujungus Utenos aukštesniąją medicinos ir aukštesniąją verslo technologijų mokyklas, įsteigta Utenos kolegija. Tuo pačiu LR Vyriausybės nutarimu įsteigtos ne tik Utenos, bet ir Vilniaus, Kauno bei Alytaus kolegijos.
Utenos kolegija – vienintelė neuniversitetinė aukštoji mokykla visame Aukštaitijos regione. Nuo šios datos Lietuvoje ir nustatyta binarinė mokslo sistema, t. y. universitetinės ir neuniversitetinės studijos.
Sakote, kad nieko negirdėjote apie kolegijos jaunatviškam jubiliejui skirtą šventę? Kitaip ir negalėjo būti, nes jokios šventės nebuvo. Toks laikmetis, nieko nepadarysi. Reikia susilaikyti nuo švenčių. Dėl šventos ramybės, žinoma. Kolegijos direktorius dr. Raimundas Čepukas juokavo, kad jam labai banaliai skamba šventiniai linkėjimai laimės, meilės, sveikatos, džiaugsmo. Geriau iškalbinga tyla…
Tai kaipgi šiandien gyvena Utenos kolegija, pradėjusi trečią veiklos dešimtmetį. Apie tai ir kalbamės su šios mokymo įstaigos direktoriumi dr. R. Čepuku. (Tęsinys 2020 09 16 laikraštyje)