Aktualijos

Vaivorykštės taku su „Decima“

„Vaivorykštės stebuklingu taku – tiek daug noriu patirt ir tikiu…“ – šios dainos žodžiai skamba Utenos kultūros centro dainavimo studijoje „Decima“. Ne tik ši, tačiau ir daugelis kitų dainų bei šokių jau daugiau nei 20 metų vienija „Decimos“ šauniuosius dainininkus ir jų tėvelius. Jaunatviškumo nestokojanti studijos vadovė Gražina Kapčiuvienė su didele aistra darbui ir atsidavimu vaikams suvienijo „Decimą“ į stiprią bendruomenę. Ne kartą vadovės talentas ugdyti vaikų dainavimo įgūdžius buvo įvertintas šalyje ir už jos ribų. Geriausias įrodymas – padėkos, diplomai, taurės ir kiti apdovanojimai, kurie puošia studijos sienas ir kasdien džiugina, primindami apie labiausiai jaudinančias konkursų akimirkas.
„Decimoje“ su muzika ir daina užaugo ir subrendo ne viena vaikų karta. Net penkiamečius kasmet tėveliai atveda į dainavimo studiją. Paskatinti tėvų bei anksčiau dainavusių brolių ar seserų, klasės draugų, dainavimo pamokas pradeda žaidimais, pratimais, natų pažinimu ir taip, pažadinti smalsumo, kelis kartus per savaitę skuba į repeticijas. Vyresni vaikai po pamokų sugužėję į studiją aptaria dienos įspūdžius, dalijasi patirtimis, o grįžę iš koncertų ar konkursų, kartu įvertina savo pasirodymus, analizuoja klaidas, ieško sprendimų, kaip tobulėti.
Palengva auga vaikų tarpusavio pasitikėjimas, savo vertės pajutimas, formuojasi požiūris į bendruomeniškumą, auga meistriškumas, pamažu įveikiama scenos baimė ir įtampa. Neužtenka vien tik repetuoti ar mokytis dainuoti. Norint tobulėti ir pasiekti rezultatų yra būtina pasidalyti patirtimi su kitais dainininkais, dalyvauti konkursuose, renginiuose.
Vienas rimčiausių tarptautinių vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų meninės raiškos festivalių – konkursas „Muzikos talentų lyga“, reikalaujantis pastangų bei didelio pasiruošimo. Konkursas trunka net keletą dienų, sukviečia per tūkstantį dalyvių, nes vilioja profesionalia scena, išskirtine garso ir apšvietimo kokybe, garbinga vertinimo komisija. Konkurse vertinamas ne tik dainavimas, bet ir sceninis įvaizdis, artistiškumas, judesys, šokio elementai.

Tęsinį skaitykite 2020 05 30 „Utenyje“