Aktualijos

Šeimos gydytoja Vilma Ivanauskaitė-Sergejenko: rūpintis sveikata reikia visą gyvenimą

Vytautas Kazela

Šių dienų problema, apie kurią daug kalbama, bet padėtis nelabai keičiasi – tai gydytojų stygius provincijos gydymo įstaigose. Dėl gydytojų trūkumo formuojasi pacientų eilės, žmonės skundžiasi, kad laiku negauna reikiamos pagalbos. Ši bėda neaplenkė ir Utenos gydymo įstaigų. Utenos pirminės sveikatos centro vadovai labai daug dirba šiuo klausimu ir tai pagaliau ima duoti rezultatų.
Šiandien norime pristatyti terapeutę Vilmą Ivanauskaitę-Sergejenko. Vilma gimė, augo ir dabar gyvena Kaune. Yra baigusi tuometinį Kauno medicinos universitetą (dabar Lietuvos sveikatos universitetetas, Medicinos akademija). Internatūrą atliko Kėdainių ligoninėje, buvusioje Kauno apskrities ligoninėje. Rezidentūrą – Kauno klinikose ir buvusiose Kauno antrojoje ir trečiojoje klinikinėse ligoninėse. Dar būdama rezidentė dirbo Kauno klinikinėje ligoninėje vidaus ligų skyriuje ir skubios pagalbos skyriuje asistente. Baigusi vidaus ligų gydytojos rezidentūrą pradėjo dirbti Kauno trečios klinikinės ligoninės skubios pagalbos skyriuje gydytoja, po metų tapo skyriaus vedėja ir šiose pareigose dirbo penkerius metus. Susiklosčius tam tikroms aplinkybėms išėjo iš darbo ir pradėjo dirbti Utenos ligoninės Priėmimo skyriuje.
„Paskui mane persiviliojo į Utenos pirminės sveikatos priežiūros centrą. Iki tol aš kaip medikė visą laiką dirbau stacionare. Poliklinikoje iki tol nebuvau dirbusi. Man tai nauja įdomi patirtis. Man šis darbas tikrai patinka, jis yra kitoks nei ligoninėje.

Tesinį skaitykite 2022 11 16 „Utenyje“