Aktualijos

Utena gyva: darbų ir iššūkių netrūksta nei verslui, nei gulbėms

Švelninamas karantinas ir pagaliau atėjęs tikras pavasaris paskatino Utenos rajono savivaldybės vadovus surengti pasižvalgymą po miestą. „Žvalgytuvėse“ dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, administracijos direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Zita Ringelevičienė, miesto seniūnė Edita Urbonienė. Juos lydėjo UAB „Utenos komunalininkas“ Teritorijų priežiūros skyriaus viršininkas Gytis Stundžia.
Nors pasaulį užklupęs COVID-19 pristabdė apsilankymus viešose vietose, susitikimus su gyventojais, bet suplanuoti darbai Utenoje nesustojo. Verslas plėtojamas, gatvės tvarkomos, kuriamas dar vienas parkas. Savivaldybės vadovai galėjo įsitikinti, kad mieste netinginiauja ir gamta: gausius mažų pūkuotukų būrius jau augina gulbės, antys, laukiai.


Utenos rajono savivaldybės meras su komanda pirmiausia aplankė verslo įmonę – „Ramirent Baltic AS“ Vilniaus filialo Utenos padalinį, kuris kuriasi naujose patalpose, J. Basanavičiaus gatvės pabaigoje. Padalinio vadovas Valerijus Andrijevskis supažindino su įmonės veikla, pristatė savo produkciją, pasidalijo mintimis apie laukiančius iššūkius, kai įmonė atsidarys. „Mūsų įmonės asortimentas – tai konteinerio tipo namelių bei įrangos statyboms ir kitoms pramonės šakoms nuoma, – sakė vadovas. – Savo veiklą planuojame pradėti liepos mėnesį. Šiuo metu vyksta paskutiniai įsikūrimo naujose patalpose darbai.“
Apžiūrėję dar dažais kvepiančias patalpas ir konteinerio tipo namelius, savivaldybės atstovai aplankė žaliąsias miesto zonas: Dauniškio ir Vyžuonos parkus, Miesto sodą ir būsimą Vyžuonaičio parką. Dauniškio parke Utenos rajono savivaldybės merą su komanda pasitiko žoliapjovių garsai ir malonus nupjautos žolės kvapas: parke darbavosi UAB „Utenos komunalininkas“. Darbo turėjo ir gražuolis gulbinas, kuris kiekvieną besiartinantį pasitikdavo grėsmingai artėdamas, mat krante plaukiojo jo ypatinga šeimyna: gulbė su septyniais pūkuotukais. Merui ir kitiems gulbių šeimyna pasigrožėti teliko iš tolo.
Parke domėtasi ne tik gulbių šeimyna ir kitu pasididžiavimu – sakura, bet ir neseniai įrengtais terasiniais laiptais, vaikų žaidimų aikštelės perkėlimu į kitą vietą, parko įveiklinimo vasaros metu galimybėmis, aktyviam laisvalaikio praleidimui skirtomis vietomis.
Miesto sodo traukos objektas – pernai karinio laivo „Sėlis“ įgulos miesto gimtadienio proga pasodinta magnolija. Savivaldybės atstovai domėjosi, kaip ji prigijo ir auga, taip pat kaip seniūnija ir UAB „Utenos komunalininkas“ prižiūri gėlynus bei žaliąsias zonas. Tie patys klausimai merą su komanda nuvedė ir į Vyžuonos parką.
Kiek ilgiau užtruko apsilankymas Vyžuonaičio parke, po truputį įgaunančiame savo naująjį veidą. Šiuo metu čia yra nutiesta dalis pėsčiųjų takų, pradėta rengti vaikų žaidimų aikštelė, į paplūdimį seniūnija atvežė smėlio. Savivaldybės atstovai domėjosi pontoninio tilto per ežero pietvakarinę dalį tiesimu, prasidėsiančiu birželį, terasos įrengimu rytinėje ežero pusėje, gyventojų, pasitikusių merą su komanda, nuomone dėl parko įrengimo. Pasak gyventojų, parko įrengimu jie patenkinti, nes bus ne tik sutvarkyta aplinka, iškirsti nevertingi krūmynai, bet ir su kiekvienu parke atliktu darbu kyla jų namų valdų vertė.
Utenos rajono savivaldybės administracija