Aktualijos

„ Vaikus globoti garbinga“

Globos centras – įstaiga, kuri padeda vaikams surasti globėjus ar įtėvius ir teikia profesionalią pagalbą, psichologines konsultacijas svarstantiems globoti vaikus, jau globojantiems žmonėms ir globoje augantiems vaikams.

Paslaugos, kurias teikia globos centras: globėjų (rūpintojų) paieška; mokymai būsimiems globėjams; savitarpio pagalbos grupės ir atokvėpio kriziniu atveju organizavimas globėjams;

Budintis globotojas–  fizinis asmuo, kuris laikinai likusį be tėvų globos vaiką prižiūri savo namuose, natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrindamas jam fizinį ir emocinį saugumą, ugdymąsi, auklėjimą, atliepia vaiko poreikius ir suteikia kasdienę priežiūrą.  Atlygis budinčiam globotojui mokamas Globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo laikotarpiu net ir tais atvejais, kai Globos centras neperduoda budinčiam globotojui prižiūrėti vaiko. Minimalus  atlygio budinčiam globotojui dydis, nepriklausomai nuo prižiūrimų vaikų skaičiaus, – 1,5 minimalios mėnesinės algos (MMA) dydis per mėnesį. Atlygis didinamas, kai budintis globotojas priima į savo šeimą daugiau vaikų. Globos centras, teikiantis paslaugas budintiems ar nuolatiniams globotojams, perveda jiems vaiko globos (rūpybos) išmokas, pagalbos pinigus, globos (rūpybos) tikslinį priedą ar kitas išmokas.  Nuolatinis globotojas – fizinis asmuo, kuris prižiūri likusį be tėvų globos vaiką, su kuriuo nėra susijęs giminystės ryšiais ir kuriam įstatymų nustatyta tvarka yra arba turi būti nustatyta nuolatinė globa; Nuolatinis globotojas savo šeimoje prižiūri: – Vaikus, kurie turi nesėkmingos laikinosios priežiūros, globos (rūpybos) arba įvaikinimo patirties; -turinčius sunkiai išgydomus ir (ar) nepagydomus raidos, psichikos sutrikimus, negalių; -vyresnius kaip 10 metų; -turinčius du ar daugiau brolius, seseris; – turinčius nepilnametį tėvą ir (ar) motiną; -kurie piktnaudžiauja psichotropinėmis medžiagomis arba turi priklausomybių. Asmuo, norintis tapti nuolatiniu globotoju turi: būti įgijęs ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą bei turėti bent vienerių metų vaikų globos ar budinčio globotojo veiklos patirtį. Nuolatinis globotojas sudaro tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį su globos centru ir savo namuose, natūralioje šeimos aplinkoje prižiūri, auklėja, atliepia vaiko poreikius ir suteikia kasdienę priežiūrą vaikui iki jam sukanka pilnametystė. Minimalus  atlygio nuolatinio globotojo dydis – 2,5 MMA dydis per mėnesį, mokamas tik kai faktiškai prižiūrimas vaikas. Atlygis didinamas, kai nuolatinis globotojas priima į savo šeimą daugiau vaikų.

Globos formos: globa (rūpyba) šeimoje; globa (rūpyba) šeimynoje; globa (rūpyba) globos centre. Globos (rūpybos) laikotarpiu mokama globos (rūpybos) išmoka, tikslinis priedas ar kitos išmokos.

Kaip tapti globėju?

  1. Apsisprendimas
  2. Dokumentų pateikimas
  3. GIMK mokymai ir įvertinimas
  4. Pasiruošimas vaiko atėjimui
  5. Vaiko atėjimas į šeimą

Turi klausimų apie globą?

Aplankyk mus Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre, adresu: Vaižganto 50-1, Utena.

Rašyk el. paštu : info@gerovescentras.utena.lm.lt, globoskoordinatoriai@gmail.com

Skambink tel nr. +370 389 61623.