Aktualijos

Vaikų ligų skyriui – europinės sąlygos

Genovaitė Šnurova

Sausio 10-oji – įsimintina diena VšĮ Utenos apskrities ligoninei. Tą dieną ligoninės administracijos, personalo, ligoniukų ir jų tėvelių džiaugsmui iškilmingai atidarytas neatpažįstamai pasikeitęs šios ligoninės Vaikų ligų skyrius.
VšĮ Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga susirinkusiems žurnalistams, svečiams ir suinteresuotų žinybų atstovams papasakojo, kad skyriuje galės gydytis 25 mažieji ligoniukai. Kartu su jais galės būti vaikučių mamos ir tėčiai. Atidarymo metu skyriuje sveiko 12 vaikų.
„Mažuosius pacientus čia jau pradėjome guldyti praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje, nes senosios patalpos nebeatitiko jokių reikalavimų, – sakė D. Drunga. – O šiandien tiesiog norime pasidžiaugti išskirtiniu įvykiu, padėkoti personalui, darbuotojams, mūsų draugams ir kolegoms, kurie tikėjo mumis, palaikė. Šio skyriaus atidarymas – ilgai lauktas įvykis. Prieš ketverius metus tik pradėjome svajoti apie tai, prieš trejus ėmėme atakuoti ministeriją dėl finansavimo ir štai turime rezultatą. Šis skyrius pasitarnaus ne tik Utenos rajonui, bet visai apskričiai. Sunku buvo tą įrodyti sveikatos apsaugos ministerijos specialistams: skaičiavom atstumus iki apskrities rajonų centrų, braižėm žemėlapius iki rajonų ligoninių. Įsigijome gausybę diagnostinės įrangos, turime puikų kolektyvą, naują skyriaus vedėją Dianą Vaiškūnienę, visai kitas sąlygas pacientams. tikimės, kad visų apskrities rajonų žmonės galės būti ramūs, nes prireikus specializuotą pediatrinę pagalbą ras pas mus.“
Skyriuje besigydantiems pacientams, jų mamoms, visiems susirinkusiems į atidarymą čia pat, skyriaus koridoriuje, „Kepurinę“ sušoko Utenos kultūros centro „Vieversos“ kolektyvo šokėjos, vadovaujamos Robertos Macelienės.
Simbolinę juostelę perkirpo Utenos rajono meras Alvydas Katinas, Panevėžio ligonių kasų direktorius Jonas Narbutas ir VšĮ Utenos apskrities ligoninės direktorius Dalius Drunga.

Tęsinį skaitykite 2020 01 15 „Utenyje“