Aktualijos

Apsisprendimas globoti – didžiausia dovana vaikui

Lietuvoje globos institucijose yra net 1221 vaikas, kuriems ieškoma globėjų (rūpintojų). Ypatingai paaugliai, augantys vaikų globos namuose, neretai ir užauga juose, nepatyrę brandaus santykio su suaugusiuoju. Jau vienas žmogus ar šeima gali pakeisti situaciją ir padėti jaunam žmogui sulaukti pilnametystės, išleisti jį į savarankišką gyvenimą. Svarbiausia užtikrinti vaikui saugias sąlygas augti šeimos aplinkoje.

Tapimą globėjais svarstantys asmenys kartais mano, kad jau iškart turi žinoti, kaip auginti globojamą vaiką, baiminasi pasiruošimo proceso. Visiems, ketinantiems tapti globėjais (rūpintojais), bene visos reikiamos žinios suteikiamos GIMK mokymuose (Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas ir konsultavimas). Juose suteikiamos teorinės ir praktinės žinios apie vaiko raidą, traumas, netektis, vaiko domėjimąsi savo šaknimis, vyksta įvairios diskusijos, teikiamos nemokamos psichologo konsultacijos.

Norinčius tapti globėjais (rūpintojais), įtėviais, budinčiais globotojais, prašome kreiptis į Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro (GIMK) specialistus nurodytais

tel.: Daiva Beikuvienė 8615 59171, Grita Bernotienė 8616 32785