Aktualijos

Utenos rajono savivaldybės taryboje

Genovaitė ŠNUROVA

Šie metai Utenos rajono savivaldybės tarybai (toliau – Taryba), galima sakyti, išskirtiniai, nes ne vieną kartą buvo šaukiami neeiliniai Tarybos posėdžiai.
Taip atsitiko ir svarstant klausimą dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2019 m. vasario 21 d. sprendimo „Dėl Utenos rajono savivaldybės 2019 m. biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo.
Kadangi biudžeto tvirtinimas ir jo tikslinimas yra savivaldybės tarybos kompetencijos klausimas, Taryba eiliniame birželio mėnesio (27 d.) posėdyje svarstė biudžeto pakeitimo klausimą. Vos paskelbus svarstomo klausimo pavadinimą, kilo tiek ginčų, replikų, kaltinimų vieni kitiems, nusišalinimų, kad netgi teko prašyti neplanuotos pertraukėlės, nes buvo norima pasitarti.
Kai aistros šiek tiek aprimo, atskiri biudžeto pakeitimo punktai sulaukė pritarimo (tiesa, ne vienbalsiai, bet balsuojančių „už“ pakako, kad jie būtų priimti), o kai reikėjo balsuoti už visą klausimų paketą, „už“ balsavo tik 11 tarybos narių, o susilaikė – 12. Sprendimas buvo nepriimtas. Gal rezultatas būtų buvęs kitoks, bet posėdyje tuomet nedalyvavo Albinas Grincevičius ir Roberta Macelienė, nes buvo išvykę, todėl pritrūko balsuotojų „už“.
Šitaip pasibaigus balsavimui, Tarybos nariai niekaip negalėjo nuslėpti susierzinimo, o svarstytinų klausimų dar buvo nemažai.
Kadangi riba tarp vadinamosios pozicijos ir opozicijos yra labai trapi – vos vienas žmogus – tas vienintelis balsas „už“ nulėmė ir neeilinio Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdžio, vykusio liepos 11 d., sprendimą – biudžeto pakeitimams pritarta.
O dabar trumpai apie tai, kam pagal birželio 27-os dienos tarybos sprendimą pinigai nebūtų skirti, o neeilinio Tarybos posėdžio metu (liepos 11 d.) biudžeto pakeitimams pritarta. Sudeikių seniūnijos Voverynės kaimo vietinės reikšmės keliui Garneliai–sodai „Stumbras“ kapitališkai remontuoti skirta 14 tūkst. eurų, Utenos miesto Ukmergės gatvei kapitališkai remontuoti skirta 15 tūkst. eurų, Utenos miesto Žvejų gatvei kapitališkai remontuoti – 11 tūkst. eurų.
Perskirstytos savarankiškoms funkcijoms skirtos lėšos pagal biudžetinių įstaigų prašymus. Užpalių gimnazijai pastato remonto darbams skirta 45,2 tūkst. eurų, Daugiafunkciam sporto centrui (4 krepšinio stovams įsigyti) – 6,5 tūkst. eurų, Dauniškio gimnazijai – liftui įrengti – 7,8 tūkst. eurų (ten mokosi neįgali mokinė), Vyturių progimnazijai – laipiojimo sienelei sporto salės pastate įrengti – 10 tūkst. eurų, pirmoko krepšeliui – 15,9 tūkst. eurų (311 būsimų pirmokėlių mokymo reikmėms įsigyti gaus po 50 eurų), Meno mokyklai – vaikų choro kelionės išlaidoms į chorų festivalį-konkursą „Mes Lietuvos vaikai“ padengti – 0,9 tūkst. eurų, smulkiajam verslui remti – 2,5 tūkst. eurų, profesionaliam sportui remti – 30 tūkst. eurų, seniūnijoms – 15,8 tūkst. eurų (Tauragnų, Užpalių, Utenos miesto).
Skirtos lėšos Utenos lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ pastatui renovuoti ir modernizuoti, Utenos lopšelio-darželio „Pasaka“ pastatui renovuoti ir modernizuoti ir t. t.