Aktualijos

Vyžuonėlių dvarą pasieksime suremontuotu keliu

Neišasfaltuotas, duobėtas kelias, vedantis Utenos rajono lankytino objekto – Vyžuonėlių dvaro – link, greit neatpažįstamai pasikeis. Pradėti apie 720 metrų ilgio kelio atkarpos 6 metrų pločio gatvės kapitalinio remonto darbai. Joje bus įrengta asfaltbetonio danga ir dviračių eismo juostos abiejose važiuojamosios dalies pusėse su dangos ženklinimu.
Kelio atkarpa bus suremontuota įgyvendinant Utenos rajono savivaldybės administracijos projektą „Parko gatvės Vyžuonėlių kaime rekonstravimas, siekiant pagerinti kultūros paveldo objekto pasiekiamumą ir pritaikyti dvaro parko teritoriją vietos bendruomenei“.
Šiuo projektu taip pat puoselėjamos ir ekologijos bei fizinio aktyvumo idėjos – dviračių judėjimui skirta eismo juosta palengvins susisiekimo galimybes pasirenkant ekologišką transporto priemonę. Projektu siekiama ne tik pagerinti susisiekimo infrastruktūrą, bet ir sumažinti skurdo apraiškas kaimo vietovėje, sumažinti keliamų dulkių kiekį gerinant aplinkosaugines sąlygas, pagerinti investicinės aplinkos patrauklumą. Projektas naudingas ir būtinas ne tik apylinkių gyventojams, bet ir rajono lankytojams, svečiams.
Projektas bus įgyvendintas iki 2020 metų pavasario, jo vertė – 173 tūkst. eurų. Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, Lietuvos Respublikos valstybė ir Utenos rajono savivaldybė.

Utenos rajono savivaldybės administracija