Aktualijos

Uteniškio iniciatyva – Eugenijai Šimkūnaitei atminti skirta ekslibrisų paroda

Pandemijos paženklinti 2020-ieji Seimo buvo paskelbti habilituotos biologijos mokslų daktarės, farmacininkės, žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės metais. Tais metais buvo minimas garsiosios žolininkės šimtmetis. Visus metus šalyje vyko renginiai, parodos, knygų apie E. Šimkūnaitę pristatymai.


2020-aisiais turėjo įvykti E. Šimkūnaitės paramos ir labdaros fondo kartu su Lietuvos medicinos biblioteka suplanuota žolininkei skirtų ekslibrisų paroda, kuri dėl pandemijos buvo perkelta į šių metų kovą. Tokią parodą parengti pasiūlė uteniškis dailininkas Klemensas Kupriūnas. Lietuvos medicinos bibliotekos ekslibrisų kolekcijoje buvo keletas kūrinių su E. Šimkūnaitės vardu, o dailininkas K. Kupriūnas padovanojo dar 38 kraštietei skirtus ekslibrisus. Pasak K. Kupriūno, tiek daug kūrinių – lyg atgaila, kad jo iniciatyva 1996 m. organizuotai tarptautinei ekslibrisų parodai-konkursui „Utena 735“ pats nesukūrė nė vieno darbo E. Šimkūnaitės atminimui pagerbti.
E. Šimkūnaitei skirtoje parodoje buvo eksponuojami 15 autorių ekslibrisai. 2021-ųjų pradžioje išleistas parodos katalogas. Leidinyje nurodoma, kad pirmieji žinomi dr. E. Šimkūnaitei sukurti ekslibrisai – K. Gvaldos, V. V. Jucio ir D. Lagauskaitės. Be šių ir uteniškio K. Kupriūno darbų, eksponuoti L. Brazos, A. Čapskytės-Šarauskienės, G. Kalpoko, V. Kudabos, K. Mikulėno, J. Ridikienės, V. Simanavičienės, P. Šiaučiūno, K. Šiaulyčio, O. Šimaitės-Račkauskienės, E. Zalogaitės darbai. Taip pat parodoje eksponuojami trys V. Makuškienės ekslibrisai-karpiniai.
Kiekvienas ekslibrisas – tai vaizdinė ir žodinė nuoroda į įvairias dr. E. Šimkūnaitės asmenybės savybes, jos gyvenimo išskirtinumą.
Parengta pagal parodos katalogo inf.