Aktualijos

Uteniškės Miglės Vedrickaitės- Staškūnienės sukurtas metodas padės daugeliui širdininkų

Genovaitė ŠNUROVA

Utenos rajono Kuktiškių seniūnijoje gimusi Miglė Vedrickaitė-Staškūnienė – ko gero, jauniausia uteniškė mokslininkė. „Pasigavau“ ją Kuktiškių seniūnijos Buitūnų kaime, motinos Danutės Burokienės ir jos vyro Jono sodyboje, atvykusią pailsėti po įtemptų darbų.
Miglė mielai sutiko atsakyti į keletą klausimų.


Kadangi senokai gyvenate Vilniuje, galbūt jau yra jus pamiršusių kraštiečių. Prisiminkite tą laikotarpį, kai dar gyvenote Buitūnuose.
Baigiau tuometinę Kuktiškių pagrindinę mokyklą (10 kl.), vėliau mokiausi Utenos A. Šapokos gimnazijoje. Man patiko pats mokymosi procesas, beveik viskas sekėsi, o labiausiai matematika ir biologija. Iki šiol prisimenu ir vis geru žodžiu miniu biologijos mokytojas: Kuktiškėse – klasės auklėtoją Leokadiją Graužinienę, o A. Šapokos gimnazijoje – Violetą Karnickienę.
Dabar jūs jau mechanikos inžinerijos mokslo krypties mokslų daktarė. Papasakokite, apie kokią profesiją svajojote vaikystėje, paauglystėje ir jau bebaigianti gimnaziją?
Kadangi labai sekėsi biologija, kai buvau mažesnė, svajojau būti gydytoja, nors, pamačius gilesnę žaizdą, visada pakirsdavo kojas. Paauglystėje ta mintis taip pat nebuvo dingusi, tačiau dėliodama prioritetus, kur stoti, mediciną kažkodėl rašiau ne pirmoje vietoje, o šiek tiek toliau. Dabar net nepamenu, kokie buvo pirmieji trys pasirinkimai prioritetų sąraše, tačiau aplinkos inžineriją Vilniaus Gedimino technikos universitete įrašiau 4-uoju numeriu, ir būtent čia įstojau. Labai džiaugiausi. Maniau, kad mokslas bus susijęs su gamta, su gamtos aplinka, su biologija, nors paaiškėjo, kad čia visai ne tai…