Aktualijos

Utena pasirinko pokyčius:
antrame ture dėl Utenos rajono
savivaldybės mero posto varžysis
Marijus Kaukėnas ir Vitalijus Šeršniovas

Nuojautos neapgavo – Utena balsavo už pokyčius. Rinkimų komitetai šluote nušlavė tradicines partijas. Už Marijų Kaukėną balsavo 7 tūkstančiai 36 rinkėjai, arba 37,63 proc. Antroje vietoje Vitalijus Šeršniovas – 4 tūkstančiai 338 balsai, arba 23,15 proc. Trečioje vietoje dabartinis Utenos rajono meras Alvydas Katinas, kuriam ištikimi liko 2 tūkstančiai 670 rinkėjų, o tai sudaro 14,28 proc. Už Rimantą Dijoką savo balsus atidavė 1748, arba 9,35 proc. rinkėjų. Toliau rikiuojasi Eimantas Puodžiukas, Sigitas Mecelica, Vidas Žvinys, Erikas Druskinas, Vidmantas Valinčius, Greta Zabukaitė.
Rinkimų komitetai nušlavė ir tradicines partijas rinkimuose į Utenos rajono savivaldybės tarybą. Politinis komitetas „Kartu už Utenos kraštą“ gavo 6 tūkstančius 110 balsų ir Taryboje turės 9 narius. Už „Stipri Utena“ balsavo 3 tūkstančiai 594 rinkėjai ir šis komitetas Savivaldybės taryboje turės 5 vietas. Po komitetų trečioje vietoje žengia Lietuvos socialdemokratų partija su 2 tūkstančiais 717 balsų ir 4-iomis vietomis Taryboje. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo 2 tūkstančius 307 balsus ir naujojoje Savivaldybės taryboje turės 4 mandatus. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ gavo 1 tūkstantį 241 balsą ir Taryboje turės 2 mandatus. Vieną mandatą išsaugojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Į Tarybą nepateko Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos regionų partija, partija „Laisvė ir teisingumas“ bei Darbo partija.
Dabar apie Tarybos sudėtį, nors ji dar gali nežymiai keistis. Pagal pirmumo balsus į Tarybą pateko šie politinio komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ atstovai: Marijus KAUKĖNAS; Paulius ČYVAS; Jurijus BLAKUNOVAS; Daiva PEČIONĖ; Arvydas PALECKIS; Gytis STANKEVIČIUS; Martynas PAUKŠTĖ; Eimantas SKERSIS; Gerda RUŠIENĖ. Jei M. Kaukėnas bus išrinktas meru, jo vietą Taryboje užims Nerijus STASIULIONIS. Komiteto „Stipri Utena“ atstovai Taryboje: Vitalijus ŠERŠNIOVAS; Arvydas KALYTIS; Eimantas ŽULYS; Martynas PETKEVIČIUS; Marius STANKEVIČIUS. Socialdemokratams Taryboje atstovaus Alvydas KATINAS; Žydrūnas URBONAS; Linas BRAŽIONIS; Vaidas LANKAUSKAS. Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams: Rimantas DIJOKAS; Egidijus PUODŽIUKAS; Eglė ZARANKAITĖ; Kristina GOGELIENĖ, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“: Eimantas PUODŽIUKAS ir Rasa SKEIRIENĖ, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai – Jonas Slapšinskas.