Aktualijos

Šventinė nuotaika mieste – pasitelkus taupymą


Už lango – gražus ruduo, tad galvoti apie Kalėdas arba eglučių puošimą, atrodo, dar anksti. Bet laikas bėga greitai, kylančios elektros energijos kainos keičia susiklosčiusias tradicijas, poreikis taupyti tampa jau kasdienos būtinybe.
Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas atsakingus asmenis sukvietė pasitarti dėl artėjančių Kalėdų ir Naujų metų švenčių organizavimo, eglučių puošimo mieste. Pasitarime buvo kalbama, kad susiklosčius sudėtingai ekonominei situacijai šiais metais reikėtų šventėms pasipuošti kukliau. Nepaisant iškilusių sunkumų, šventinę nuotaiką mieste vis tiek privalu kurti. Tai aktualu ir miestelėnams, ir kaimo gyventojams.
Pasitarime nutarta, kad švenčių metu mieste bus pastatytos dvi eglės: tradiciškai prie Utenos kultūros centro ir Utenio aikštėje. Miesto mikrorajonai šiemet eglutėmis nepasipuoš. Abiejų didžiųjų miesto eglių pastatymas nukeliamas vėlesniam laikui – į gruodžio vidurį. Tuo metu planuojama ir žaliaskarės prie Kultūros centro įžiebimo šventė.
Kaip sakė Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas, Utenio aikštėje stovės natūrali žaliaskarė, kaip ir pernai, ji bus papuošta šviečiančiomis pasagėlėmis. UAB „Utenos komunalininkas“ prie eglės pastatys tris dideles dekoracijas – pasagas.
„Prie Kultūros centro, laikydamiesi pernykštės tradicijos, statysime eglės konstrukciją, kuri bus papuošta natūralios eglės šakomis, – sakė direktorius. – Jas paslaugos teikėjai įsigis iš miškininkų atliekamų sanitarinių kirtimų. Reikia pasakyti, kad konstrukcija buvo nupirkta, ne išnuomota, kaip pernai, tad turėsime savo eglės konstrukciją ir kasmet galėsime varijuoti su jos papuošimu. Eglė sužibs tūkstančiais lempučių. Atsižvelgiant į šiandienos aktualijas, girliandos bus su ledinėmis (LED) lemputėmis, tad nereikalaus didelių elektros sąnaudų.“
Pasak E. Druskino, žaliaskarės aplinką papuoš įvairios dekoracijos, kurių dalis bus pastatyta Kultūros centro ir rėmėjų lėšomis. O ateityje eglės prie Kultūros centro puošimas bus pildomas įvairiomis dekoracijomis.
Utenos rajono savivaldybės administracija