Aktualijos

Utena rengiasi pasitikti kalėdinį stebuklą

Jau lapkričio pabaigoje imame laukti kažko tokio, ką galime įvardyti stebuklu. Taip. Tai Kalėdos. Jos kiekvienam nuo vaikystės siejasi su stebuklu. Tada – kad Kūčių vakare ateis Kalėdų Senelis ir po eglute padės dovanų, dabar – kad kitais metais bus geriau, paprasčiau, lengviau…
Stebuklo kūrimas prasideda ir Utenoje. Utenio aikštėje jau puikuojasi sidabrinė žaliaskarė, savo grožiu ir puošnumu nė kiek nenusileidžianti pernykštei. Ji į aikštę atkeliavo iš Antalgės, Donatos ir Andriaus Inčirauskų kiemo. 14 m aukščio gražuolę prieš beveik 40 metų pasodino Genovaitė ir Zenonas Bernotai. Eglutė pasipuoš švytinčiomis pasagėlėmis, o šalia jos bus pastatyta didelė Laimės pasaga. Sako, kad tie, kurie pro ją pereis tris kartus, sugalvoję gražiausius norus, per Kalėdas tikrai sulauks stebuklo.
Stebuklą dovanos ir eglutės miesto kvartaluose. Smėlio kvartalo eglutė – irgi iš Antalgės. Ją dovanojo Tadas Garunkšnis. Ši sidabrinė gražuolė už didžiąją sesę šiek tiek mažesnė – 10 m aukščio, bet tokia pat puošni.
Į Aukštakalnį 9 m sidabrinė žaliaskarė atkeliavo iš Sudeikių. Ją dovanojo Danguolė ir Arūnas Kumeliai. O Vyturių kvartalo eglutė – „miestietė“. Ji – iš uteniškės Nijolės Kašėtienės kiemo. Taip pat sidabrinė ir taip pat 9 m aukščio.
Visiems, dovanojusiems eglutes ir prisidėjusiems prie stebuklo kūrimo, nuoširdžiai dėkojame.
Pagrindinė miesto eglė, išdidžiai į dangų savo viršūnę kelianti prie Utenos kultūros centro, šiemet bus ypatinga, nes pirmą kartą bus mums neįprasta. Neabejotinai ji daugelį maloniai nustebins ir savo spindėjimu, baltumu, puošnumu galės konkuruoti su Vilniaus egle. Visa eglės aplinka bus spindinti, paįvairinta šviečiančiais atributais. Prie šio spindėjimo prisijungs ir Dauniškio ežerėlio tiltas, kuris pasipuoš… O kuo pasipuoš, tegu būna staigmena visiems uteniškiams ir miesto svečiams.
Šios staigmenų kupinos eglės įžiebimo šventė vyks gruodžio 5 d., sekmadienį. Šventė prie Kultūros centro šurmuliuos nuo pat ryto: veiks kalėdinė mugė, bus atidaromas Kalėdų miestelis, koncertuos Marius Jampolskis, Mia, Stano ir Zvonkus, siautės ugnies šou ir fejerverkai. O kur dar Kalėdų Senelio sveikinimas ir paštas, Kalėdų namelio pasakos, karšta arbata ir susitikimai su Princesėmis, Nykštukais ir kitais pasakų gyventojais! Reikės labai pasistengti, norint suspėti visur pabūti, viską pamatyti.
Ne mažiau įspūdingos šventės vyks įžiebiant eglutės miesto kvartaluose. Vyturių eglutė su UKC Leliūnų skyriaus dainavimo studija „Aušra“ (vad. A. ir E. Gutauskai) į šventę kviečia gruodžio 7 d. 18 val. (Vaižganto g. 6 ir Vaižganto g. 10 kieme). Smėlio kvartale eglutė bus įžiebiama gruodžio 8 d. 18 val. (prie Smėlio bibliotekos, Smėlio g. 9 kieme). Koncertuos Kultūros centro moterų choras „Sėlija“ (vad. S. Čipkutė). Gruodžio 9 d. 18 val. savo eglutę žiebs aukštakalniečiai. Šventė vyks prie lopšelio-darželio „Pasaka“ (Taikos g. 25 ir Taikos g. 15 kieme). Čia irgi skambės choro „Sėlija“ dainos.
Kultūros centras šiuo metu rengia šventinį kalendorių, kuriame bus ne tik šio centro, bet ir kūrybinių industrijų centro „Taurapilis“, Utenos kraštotyros muziejaus, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos, Utenos kamerinio teatro ir visada linksmo „Pokšt“ draugų renginiai. Ir prašo: „Jei pamatysite kalėdinių renginių kalendorių kur nors miesto gatvėje, nepraeikite, sustokite, paskaitykite ir kurkite kartu Kalėdų stebuklą Laimės mieste!“
Tad tegul Kalėdų dvasia atveria duris į kiekvieno mūsų namus ir Kalėdų stebuklas prasideda jau dabar!
Utenos rajono savivaldybės administracija