Aktualijos

Teisėsaugos rankose – prabangių automobilių dalių vagių gauja

Sėkmingo tarptautinės teisėsaugos pareigūnų tyrimo metu buvo sulaikyti 13 organizuotos nusikalstamos grupuotės narių, kurie specializavosi automobilių dalių vagystėse. Šių asmenų nusikalstama veika padaryta žala viršija 1 mln. eurų. Dalis šių asmenų žinomi Lietuvos policijai ir yra siejami su organizuotu nusikalstamumu, anksčiau buvo teisti dėl vagysčių, narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo.
Ilgalaikis ir sudėtingas Vokietijos teisėsaugos pareigūnų atliekamas tyrimas vyko šešias etapais. Jį vainikavo š. m. liepos 30 d. Lietuvoje įvykusi operacija, kurioje dalyvavo Lietuvos policijos, Vokietijos (Badeno-Viurtembergo žemės) Heilbrono miesto policijos, Belgijos (Flamandų Brabanto provincijos) Halės-Vilvordės rajono policijos pareigūnai. Operaciją koordinavo kolegos iš Europolo.
Atliekant veiksmus pagal Europos tyrimo orderį, Panevėžyje buvo atliktos keturios kratos. Šio tyrimo etapo metu Panevėžyje buvo sulaikyti du asmenys, įtariama, tarptautinės organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai. Vienas jų sulaikytas liepos 30 d., kitas – rugpjūčio 5 d. Abu asmenys yra suimti. Šiuo metu pareigūnai ieško dar vieno jų bendro. Visų asmenų atžvilgiu Vokietijos teisėsauga yra išdavusi Europos arešto orderius.
Vokietijoje dalis organizuotos nusikalstamos grupuotės narių yra nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.
Tyrimo metu nustatyta, kad organizuota nusikalstama grupė nuo 2017 m. veikė Vokietijoje ir Belgijoje. Šių valstybių teritorijose buvo vykdomos vagystės iš automobilių. Vokietijos pareigūnai įtaria, kad organizuotos grupės nariai specializavosi automobilių (ypač BMW markės automobilių) navigacijų, įrenginių ir detalių vagysčių srityje. Įtariama, kad vagysčių metu buvo naudojami nuomoti automobiliai, o pagrindiniais objektais, į kuriuos kėsinosi nusikalstamą veiką vykdantys asmenys, buvo didelės vertės prabangių automobilių dalys ir navigacijos įrenginiai.
Ši operacija yra ilgalaikio ir sėkmingo tarptautinio tyrimo rezultatas. Didelę įtaką tyrimo sėkmei turėjo glaudžiai ir sklandžiai vykdytas tęstinis bendradarbiavimas su Vokietijos, Belgijos ir Europolo kolegomis.
Lietuvos policijos inf.