Aktualijos

Sveikos gyvensenos specialistė Danutė Kunčienė: „Valgio stalas yra altorius“

Rasa MILERYTĖ

Danutė Kunčienė – visoje Lietuvoje puikiai žinoma sveikos gyvensenos ir mitybos specialistė. 64-erių moteris pusę gyvenimo valgo tik vegetarišką maistą, propaguoja sveiką gyvenimo būdą, o į jos paskaitas susirinkusius žmones moko, kad reikia mylėti gyvenimą ir džiaugtis savimi. Pasak aktyvios moters, knygų autorės, vienos iš „Žolinčių akademijos“ steigėjų, didesnę žalą organizmui daro ne nesveikas maistas, bet negatyvios emocijos, kurias sudedame į gaminamus patiekalus. Valgio stalas, teigia specialistė, yra altorius, o prie altoriaus turime eiti nusiraminę, su malda širdyje. O jei patys nesilaikome sveikos gyvensenos principų, anot D. Kunčienės, negalime pykti, kad jų nesilaiko ir vaikai.

Kaip jūs pati susidomėjote sveika gyvensena ir ar nebuvo sunku prie jos pereiti?
Šiame kelyje esu jau daugiau nei trisdešimt metų. Dėl sveikatos problemų pradėjau rūpintis mityba ir sveika gyvensena, vegetarizmas tapo mano gyvenimo būdu. Viskas, ką aš kalbu žmonėms, ko mokau, ateina ne iš knygų, o iš mano širdies. Mano toks valgis, toks gyvenimas, mintys, meilė pasauliui – viskas natūralu. Man nebuvo sunku pereiti prie sveikos gyvensenos, nes aš nuo vaikystės laikiausi tų principų, taip gyvenau, judėjau, vaikščiojau, mylėjau, tikėjau.
Aš – kaimo vaikas. Kai augau, visi žinojome, kaip mylėti ir gerbti žemę, kaip mylėti medį, kad negalima laužyti šakelių. Tai žinojome prieš 63-ejus metus, kai aš žengiau pirmuosius žingsnius. Mane tėvelis vedžiojo po mišką ir jau tada aš tai intuityviai suvokiau, o dabar vaikus reikia mokyti gerbti gamtą.

Tęsinį skaitykite 2019 11 16 „Utenyje“