Aktualijos

Su šviečiančiomis baidarėmis – per naktinį Alaušą

Vytautas KAZELA. Sudeikiams labai pasisekė, kad arčiausiai miestelio esanti Alaušo ežero pakrantė liko neprivatizuota. Liūdna, tačiau ir gerai, kad likusios laisvos buvusios Sudeikių mokyklos patalpos pritaikytos turizmo reikmėms, o ir pati mokykla perorganizuota į daugiafunkcį centrą, kuriame veikia ir puiki valgykla. Žodžiu, yra visa reikalinga turizmo infrastruktūra. Bet svarbiausia, kad yra savo darbui ir savo kraštui atsidavę žmonės. Su kokiomis nuotaikomis Sudeikių daugiafunkcis centras pasitinka vasaros sezoną, mielai papasakoti sutiko šio centro direktorė Vilma Petrulienė.
Vasara, kai visi atostogauja, keliauja, mums yra didysis darbymetis. Prasidėjus ir vis dar nesibaigiant pandemijai žmonės privengia keliauti į tolimesnius kraštus, todėl jie vėl atranda Lietuvą, prisimena jau primirštas tokias vietas kaip mūsų gražuolis Alaušas, vietinių žmonių rankomis išpuoselėti Sudeikiai. Darbingas ir gražus šis laikas, kai Sudeikiai pilni žmonių.
Mūsų veiklos pagrindas yra stovyklos – vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų. Mes ir patys organizuojame stovyklas, ir nuomojame stovykloms patalpas. Šiais metais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skiria daug dėmesio ir lėšų vaikų praradimams kompensuoti. Prarastiems socialiniams įgūdžiams, bendravimui. Jiems to labai trūksta.
Vienu metu mes galime apgyvendinti apie 80 žmonių – renovuotame centre turime 43 vietas, bet jų mums nepakanka. Mokyklos klasėse įsirengėme dar 25 gyvenamąsias vietas. Prieš porą metų, kai mums buvo perduotas valdyti kempingo turtas, administracinio pastato antrajame aukšte mes įsirengėme 4 kambarius po 4 vietas. Visos vietos birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiams yra užsakytos. Jei jos atsilaisvina, jas iš karto taip pat užsako. (Tęsinys 2021 06 19 laikraštyje)