Aktualijos

Stovykloje – globėjų ir vaikų bendrystė

Rasa MILERYTĖ

Vasara – ne tik laikas ilsėtis, pramogauti, bet ir galimybė pasigilinti į save, sutvirtinti vertybinį pagrindą, įgyti naujų patirčių ir gebėjimų. Visus šiuos dalykus galima patirti stovyklose, o viena tokių Utenos rajone vyko liepos 2–4 dienomis. Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro organizuota stovykla „Šeima“, jau tampanti gražia tradicija, buvo skirta Utenos rajono globėjams ir jų globojamiems vaikams. Kaip pasakojo viena iš stovyklos organizatorių socialinė darbuotoja, atestuota pagal Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą, Daiva Beikuvienė, stovykla dalyviams paliko neišdildomus įspūdžius ir kiekvienam suteikė galimybę išmokti naujų dalykų, ugdyti kūrybiškumą ir pabūti bendraminčių būryje.

Tiesiog būti
Šiųmetės stovyklos, vykusios Salų viensėdyje, sodyboje „Alaušynė“, globėjai ir globojami vaikai, pasak D. Beikuvienės, itin laukė. Karantino, viruso grėsmės išvarginti, vieni nuo kitų atskirti žmonės labai norėjo pabūti su bendraminčiais, pasidalyti patirtimis, kartu aptarti kasdienybės tėkmėje kylančias problemas. Į stovyklą susirinko 16 globėjų ir 23 vaikai. Tokios stovyklos, sakė D. Beikuvienė, – tai laikas ir atokvėpiui, ir vidiniams resursams stiprinti.
Ši stovykla išskirtinė tuo, kad joje dalyvauja šeimos, globojančios vaikus. Šioms šeimos, anot D. Beikuvienės, labai reikia palaikymo, nes priimti į šeimą vaiką – didelis iššūkis. Kai susiduria skirtingos asmenybės, anksčiau nepažinojusios vienos kitų, tiek vienai, tiek kitai pusei tenka gludinti aštrius kampus, išmokti priimti kitą ne tik su jo gerosiomis savybėmis, bet ir su ydomis. „Nė vienas iš mūsų nėra tobulas. Buvimas kartu, gyvenimas po vienu stogu, vienoje šeimoje yra nuolatinis mokymasis. Ir kai žmonės bendrą gyvenimą pradeda ne nuo pirmųjų vaiko gyvenimo dienų, mokytis reikia daug daugiau. Globoti vaiką – tai priimti jau susiformavusią asmenybę, o tam tikrai reikia ir įgūdžių, ir pastangų“, – kalbėjo D. Beikuvienė.
Kadangi geriausiai suprantame tas patirtis, kurios mums pažįstamos, tai ir šeimos, globojančios vaikus, labiausiai suprastos jaučiasi tarp tokių pat šeimų. Būtent todėl šioje stovykloje globėjai ir vaikai galėjo atsipalaiduoti ir pasimėgauti tiesiog buvimu.

Tęsinį skaitykite 2021 08 04 „Utenyje“