Aktualijos

Spartesnį pensijų indeksavimą Vyriausybėje ketinama apsvarstyti artimiausiomis savaitėmis

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad artimiausiomis savaitėmis Vyriausybėje ketinama apsvarstyti spartesnį pensijų indeksavimą.
„Naują modelį ketiname apsvarstyti kitą arba dar kitą savaitę Vyriausybėje. Tikimės, kad pavyks pasiekti, jog pensijos didėtų sparčiau, negu numatyta dabartiniame įstatyme, ir indeksavimas bus didesnis, negu dabar yra priimta teisės aktuose“, – žurnalistams ketvirtadienį Kaune sakė M. Navickienė.
Pasak ministrės, lėšų perviršis, kurį kaups „Sodra“, ir toliau turėtų būti kreipiamas į spartesnį pensijų indeksavimą.
„Dabar „Sodra“ daro skaičiavimus. Manome, kad perviršis, kurį kaups „Sodra“ tiek šiemet, tiek kitais metais, iki pat 2024 metų ir toliau turėtų būti kreipiamas ne į rezervą, bet būtent į spartesnį pensijų indeksavimą. Keliame sau tokį siekį, kad vidutinė pensija asmenims, kurie yra sukaupę stažą, būtų ne mažesnė kaip 550 eurų 2024 metais. Tikiuosi, kad tokį tikslą pavyks pasiekti, galbūt ir viršyti“, – sakė M. Navickienė.
Pasak jos, pokyčiai dėl pensijų dydžio turėtų atsirasti jau kitais metais, tačiau ministrė dar negalėjo pasakyti, koks kitąmet galėtų būti pensijos dydis.
„Pokyčiai turėtų atsirasti jau nuo 2022 metų, ir pensijos turėtų augti sparčiau jau 2022 metais. Koks konkretus bus pensijos dydis 2022-aisiais, negaliu pasakyti, tačiau 2024 metams keliu tikslą, kad ji viršytų 550 eurų“, – sakė M. Navickienė.
Anot jos, manoma, kad spartesniam pensijų indeksavimui užtektų tų lėšų, kurios „Sodroje“ yra sukauptos kaip perviršis.
„Manome, kad užtektų tų lėšų, kurios šiandien yra kaip perviršis, sukauptas „Sodroje“, nepervedant papildomų lėšų į biudžetą ir paliekant tam tikrą dalį rezerve. Konkretus indeksavimo procentas paaiškės kitą arba dar kitą savaitę“, – sakė M. Navickienė.
„Sodros” duomenimis, vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija balandį siekė 413,85 euro, turint būtinąjį socialinio draudimo stažą, – 440,82 euro.
„Sodros“ inf.