Aktualijos

Sesuo Paulina: „Sunkiausia meilės forma – rasti kitam laiko“

Rasa MILERYTĖ

Rugpjūčio pabaigoje Dievo Apvaizdos bažnyčioje sesuo Paulina (32 m.) davė amžinuosius įžadus. Sesuo Paulina priklauso Dievo Apvaizdos seserų bendruomenei – tai Lietuvoje gimusi vienuolija, įsteigta Marijos Rusteikaitės. Dievo Apvaizdos seserų misija apima sielovadą, daug dėmesio skiriama darbui su vaikais ir jaunimu, ligonių lankymui. Pasibaigus Dievo Apvaizdos seserų vienuolyno rekonstrukcijai, čia planuojama priimti žmones, kurie ieško ramybės, nori tyloje pabūti su Dievu, taip pat planuojama rasti erdvę religijos temomis skirtoms konferencijoms. Sesuo Paulina papasakojo apie savo tikėjimo kelią, didžiausius su tikėjimu susijusius iššūkius, apie tai, kas jai patvirtina Dievo buvimą ir kur dar, be bažnyčios, galima jį rasti.

Papasakokite savo gyvenimo istoriją – tai, kas Jums atrodo svarbu (ar augote tarp tikinčių žmonių, koks vaikas buvote, apie savo santykį su Dievu vaikystėje).

Mano vaikystė – tokia, sakyčiau, niekuo neišsiskirianti iš visų kitų. Gimiau Šeduvoje, Radviliškio rajone, ten gyvenau iki pirmos klasės, paskui mes persikėlėm į Panevėžį, dabar save vadinčiau panevėžiete. Aplinkoje, kurioje užaugau, buvo tikintys žmonės, mano dėdės, tetos – iš jų gavau pirminį liudijimą, kas yra tikėjimas. Jie buvo tvirti. Tvirti savo tikėjimu. Kiekvienam vaikui padaro įtaką ta aplinka, kurioje užaugama.

Mano mama buvo tikybos mokytoja. Pirmoji jos profesija – gydytoja pediatrė, o paskui (žinot, kaip būdavo anksčiau – labai anksti žmonės išeidavo į pensiją) ji sulaukusi 60-ies išėjo į pensiją. Išsilavinęs, intelektualus žmogus nusprendė, kad čia dar ne pabaiga. Ji pabaigė katechetų mokyklą, kurioje ruošė tikybos mokytojus. Tai buvo visiškai naujas dalykas tuo metu. Taigi aš užaugau su tikybos mokytoja. Ji turėdavo savo vaikų grupes, kurias ruošė sakramentams, kiekvieną sekmadienį mes eidavom į mišias. Aš nuo pat vaikystės dainavau bažnyčios chore. Turbūt kiekvienam vaikui paauglystėje įvyksta toks virsmas, kai pradeda kilti įvairūs klausimai, ir man pradėjo kirbėti klausimai – kas, kaip ir kodėl yra su ta religija, jau nebeužteko mamos pasakyto teiginio, kas tai yra.

Tęsinį skaitykite 2019 10 05 „Utenyje“