Aktualijos

Profesinė šventė pareigūnus sukvietė į vieną būrį

Genovaitė ŠNUROVA

Paskutinį rugsėjo penktadienį iš visų apskrities rajonų policijos pareigūnai ir pareigūnės, kartais juokais, kartais rimtai vadinami angelais sargais, pasipuošę paradinėmis (jei tą dieną nedirbo) arba kasdienėmis uniformomis (jei į šventę atskubėjo tiesiai iš darbo), susirinko paminėti profesinės šventės. Savaime suprantama, šventėje dalyvavo ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Vytautas Vaiškūnas, apsirengęs uniformą, ant kurios prisegta daugybė visokiausių pasižymėjimo ženklų. Nežinau, ką jie reiškia, bet man gražu. Suprantu, kad šiaip sau jų niekas nedalija – uždirbta pasiaukojamu darbu, rizika, kantrybe, ištverme, žiniomis, nuolatiniu tobulėjimu. Į šventę buvo pakviesti ir policijos veteranai, kolegos iš Latvijos regioninės policijos, LR Seimo narys Edmundas Pupinis, buvę ir esami „kovų draugai“ iš Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Valstybės sienos tarnybos, teismo, prokuratūros, savivaldybės atstovai, policijos rėmėjai ir kt. Šventę pradėdama Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Violeta Ginaitienė paprašė visų tylos minute pagerbti policijos pareigūnus, kurie žuvo atlikdami tarnybines užduotis, ir tuos, kuriuos jau pašaukė Amžinybė. Utenos apskrities VPK viršininkas V. Vaiškūnas pasveikino kolegas su profesine švente: „Aš nenoriu gyventi praeityje, aš noriu gyventi ateityje. Policijos reformos vyksta nuolat, o pasibaigs jos, mano nuomone, tik tada, kai šita sistema iš viso išnyks, bus nebereikalinga. Mums labai svarbus visuomenės pasitikėjimas. Mes vykdome savo pareigas nepaisydami to, kad sunku, kad yra aibė problemų. Dėkoju visiems ir kiekvienam policijos pareigūnui atskirai, kad dirbote čia, kad neišvažiavote ten, kur „pinigai auga ant medžių“, kur geresnės sąlygos ir galbūt perspektyvos.“ Pasveikinęs susirinkusiuosius, V. Vaiškūnas į sceną pakvietė, kaip pats įvardijo, savo mokytoją, gerbiamą žmogų, daugelį metų atidavusį policijos sistemai, Vladą Šalgunovą, švenčiantį gimtadienį, ir įteikė jam puokštę gėlių.

Apdovanojimai pareigūnams
Apdovanojimai pareigūnams pasipylė kaip iš gausybės rago. Visiems apdovanotiesiems surašyti jaučio odos neužtektų, todėl paminėsiu gal tik Utenos rajone dirbančius pareigūnus.
Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą bei pažymint profesinę Lietuvos policijos pareigūnų šventę apdovanojo trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ Vilmą Mieželienę, Utenos apskrities VPK Valdymo organizavimo skyriaus vyriausiąją specialistę. Toks pats apdovanojimas įteiktas ir viršilai Lukui Vaišnorui, Utenos apskrities VPK Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui.
Utenos apskrities VPK viršininkas V. Vaiškūnas už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą bei pažymint profesinę Lietuvos policijos pareigūnų šventę apdovanojo Mildą Kunigėlienę, Utenos apskrities VPK Aptarnavimo skyriaus vyriausiąją specialistę, antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“;
trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ apdovanoti komisaras inspektorius Eimontas Ryliškis, Operatyvaus valdymo skyriaus vyresnysis specialistas, ir komisaras Irmantas Zaborskas, Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas;
antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanota komisarė Violeta Dindienė, Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus vyriausioji tyrėja, ir vyresnysis komisaras Andrius Inčirauskas, Reagavimo skyriaus viršininkas;
trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanotas Marijus Polita, Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio vyriausiasis patrulis.
Padėkos pareikštos inspektoriui Martynui Špalovui, Reagavimo skyriaus tyrėjui; viršilai Gintarui Savičenkai, Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui; vyresniajam inspektoriui Laimučiui Dubakai, Veiklos skyriaus tyrėjui; inspektorei Kotrynai Vapsvaitei, Veiklos skyriaus tyrėjai; viršilai Agnei Banienei, Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio vyriausiajai patrulei; Domantui Juodžiui ir Julijui Strazdui, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo studentams.
Vardinės dovanos – stilizuoti suvenyrai įteikti komisarui inspektoriui Deividui Derviniui, Kriminalinės policijos specialiųjų užduočių skyriaus vyresniajam specialistui; viršilai Tadui Garunkščiui, Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui, Ginai Lesmanavičienei, Kelių policijos skyriaus administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo grupės specialistei, Virginijai Žegūnienei, Kelių policijos skyriaus administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo grupės specialistei.
Grupei pareigūnų įteiktos „neapčiuopiamos“ dovanos – įvairios trukmės apmokamos atostogos.

Gėrio statulėlė
Jau nebe pirmus metus policijos pareigūnai, minėdami savo profesinę šventę, Gėrio statulėlėmis apdovanoja visuomenės atstovus, gelbėjusius žmones ar neatlygintinai padariusius kitus gerus darbus.
Šiais metais Gėrio statulėlė įteikta Anykščių rajono Andrioniškio parapijos kunigui Mindaugui Šakiniui. O istorija tokia: Anykščiuose nuo tilto į Šventąją nušoko moteris. Kunigas M. Šakinis tuo metu su šuneliu vaikščiojo paupiu. Pamatęs, kas atsitiko, dvasininkas šoko į upę ir išgelbėjo moterį.
Padėkojęs už apdovanojimą, kunigas sakė: „Tuo metu prie upės ne aš vienas buvau. Kiti žmonės irgi padėjo. O po to atvažiavo visos tarnybos.“

Padėkos partneriams ir rėmėjams
Utenos apskrities VPK bendruomenės pareigūnė Daiva Maselskienė padėkojo tiems, kurie daugelį metų dalyvavo prevencinėje veikloje, bendradarbiavo, visokeriopai padėjo. Padėkos įteiktos VĮ „Utenos regiono keliai“ saugaus eismo inžinierei Sandrai Dindaitei, kunigui Kęstučiui Palepšiui, Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos socialinei darbuotojai Rasai Maniušienei.
Nepamiršti ir policijos rėmėjai – Kęstutis Udras, Auksė Jakubsevičienė, Valdas Juotka, Andrius Baliuckas, Virginijus Keraminas, Vida Baleišienė, Zigmas Lenkauskis. Jiems įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.
Daivai Sapkauskienei įteikta Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro padėka.
Utenos rajono mero Alvydo Katino pasirašytas padėkas ir suvenyrus policijos pareigūnams Pauliui Keturkai, Mantui Urbanavičiui, Ričardui Ramoškai, Ramūnui Puodėnui, Mindaugui Navikui, Daivai Karosienei, Audriui Micikevičiui, Daivai Maselskienei, Virginijai Skunčikienei, Karolinai Kvyklienei, Arūnui Juškevičiui įteikė Utenos savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis.
Ne tuščiomis rankomis į šventę atėjo ir LR Seimo narys Edmundas Pupinis, prokuratūros ir teismo atstovai, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, valstybės sienos tarnybos, policijos asociacijos pareigūnai, o Latvijos regioninės policijos atstovai netgi pyragų prikepė ir juokavo, kad labai nesunkiai juos, kaip kontrabandą, per sieną pergabeno…
Utenos trikotažo fabriko atstovai atvežė statinaitę medaus, norėdami karčią pareigūnų kasdienybę nors šiek tiek pasaldinti. Ir dar papasakojo, kad keletą bičių avilių įkurdino tiesiog ant fabriko stogo, o bitutės sunešė į juos medaus. Teliko jo pripilti į statinaitę ir padovanoti.

Muzikiniai sveikinimai
Atsikvėpti nuo apdovanojimų gausos padėjo Utenos meno mokyklos smuikininkai, dainininkės, paruoštos Jūratės Katinienės, ir ovacijomis nuo senos išlydėti Evaldo Binoravičiaus saksofonininkai. Už gerą nuotaiką, nuoširdumą V. Vaiškūnas jiems įteikė vos ne metro ilgio šakotį…
Labai šiltai buvo sutikti jau ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje gerai žinomi dainininkai Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavykinas. Abu atlikėjai, padainavę keletą pasaulinių hitų, didžiąją programos dalį skyrė lietuviškai muzikai. Netgi Danielių Dolskį prisiminė. Klausiausi jų ir negalėjau nesigėrėti tuo, kad tokio lygio dainininkai nebijo (ir nesigėdi) į savo repertuarą įtraukti Lietuvos kompozitorių kūrinių, o štai dar vos tik pirmuosius žingsnius scenoje žengiantys populiarios televizijos laidos „X faktorius“ atlikėjai, netgi tie, kurie dar net neišaugę iš paaugliško amžiaus, lietuviškai nedainuoja. Jiems tai „ne lygis“. O gaila.