Aktualijos

Vakcina nuo COVID-19 – naujas kovos su koronavirusu etapas

Sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną, skiepo nuo COVID-19 sulaukė 280 Utenos rajono medikų ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų. Kaip sakė Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja slaugai Danutė Kunčiūnienė, skiepijimas prasidėjo 8 val. ir buvo baigtas 13 val. Skiepijimo vieta yra įrengta Utenos daugiafunkcio sporto centro krepšinio salėje, esančioje J. Basanavičiaus gatvėje. Čia bus skiepijami ir visi Utenos rajono gyventojai, atsižvelgiant į sveikatos apsaugos ministro nustatytą skiepijimo tvarką (https://bit.ly/2Mq48ev).
„Tai jau antras Utenos rajono medikų skiepijimas. Per pirmą buvo paskiepyta 30 medikų, – sakė Danutė Kunčiūnienė. – Šiandien paskiepyta 230 Utenos ligoninės medikų ir darbuotojų, kiti paskiepytieji –  mobiliame patikros punkte dirbantys medikai, karščiavimo klinikos, greitosios medicinos pagalbos, dalis sveikatos centro „Šalavijas“ medikų“ .
Medicinos darbuotojai skiepijami farmacijos kompanijos „Pfizer“ sukurta vakcina. Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja slaugai informavo, kad viename vakcinos buteliuke yra 5 dozės, todėl iškart skiepijami 5 žmonės. „Vienu metu darbo imasi penkios slaugytojos, – sakė Danutė Kunčiūnienė. – Tad per dieną mes galime paskiepyti iki 1000 pacientų. Galiu drąsiai sakyti, kad didžiajai vakcinacijai esame pasirengę, juoba kad sukurtos labai geros darbo sąlygos, su mumis bendradarbiauja ir mums padeda Utenos daugiafunkcio sporto centro darbuotojai. Už tai jiems esame labai dėkingi.“
Visiems paskiepytiesiems yra pildomi skiepų pasai, kuriuose pažymimos pirmo ir antro skiepo datos. Sausio 6-ąją paskiepyti medicinos darbuotojai antrą skiepą gaus sausio 27 d.
Planuojama, kad kitą savaitę bus skiepijami pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai (ne namuose). Taip pat socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai bei socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.
Utenos rajono savivaldybės administracija