Aktualijos

SEB bankas įspėja: suaktyvėjo melagingas SMS žinutes platinantys sukčiai

SEB bankas sulaukė pranešimų apie šiuo metu sukčių siunčiamas trumpąsias SMS žinutes su nuorodomis į netikrą interneto banką. Žinutėse sukčiai informuoja žmones apie neva įtartiną veiklą paskyroje. Bankas įspėja neatidaryti pateiktų nuorodų ir nevesti savo asmens duomenų ir prisijungimo kodų prie interneto banko duomenų.
Atsiuntę suklastotą SMS žinutę sukčiai bando gauti prisijungimo prie interneto banko duomenis ir pasisavinti svetimas lėšas.
„Raginame klientus būti budrius ir jokiu būdu neatidaryti SMS žinutėmis siunčiamų aktyvių nuorodų į interneto banką bei nevesti savo prisijungimo duomenų. Atidarius interneto svetainę visada svarbu patikrinti naršyklės adreso lauką ir įsitikinti, kad tai yra oficiali interneto banko svetainė“, – sako SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė.
Svarbu žinoti, kad šiuolaikinėmis technologijomis besinaudojantys sukčiai gali atsiųsti SMS žinutę, nurodę bet kokį siuntėjo vardą – tai gali būti ir valstybinės institucijos, ir banko pavadinimas. Kadangi telefonai žinutes grupuoja pagal siuntėjo vardą, tokia žinutė gali sukelti pasitikėjimą, nes gavėjo gali būti matoma kaip gauta neva iš banko ir telefono sugrupuota su ankstesniu tikru susirašinėjimu su banku.
SEB bankas primena, kad klientams žinutėse nesiunčia aktyvių nuorodų į interneto banką, taip pat nesiunčia sutrumpintų nuorodų (//bit.ly).
SEB bankas primena svarbiausius patarimus, padedančius išvengti finansinių sukčių pinklių:
Neatskleiskite duomenų. Jokia teisėtai veikianti institucija ar organizacija iš gyventojų neprašo vartotojų duomenų, mokėjimo kortelės ar programėlės „Smart-ID“ kodų. Bet koks prašymas tokią informaciją suteikti turėtų būti rimtas įspėjimas suklusti.
Nespauskite nuorodų SMS žinutėse. Būkite itin atidūs, jeigu žinutės siuntėjai prašo atidaryti pateikiamą nuorodą. Tokiomis nuorodomis dažnai nukreipiama į netikrą interneto puslapį, skirtą duomenims surinkti.
Būkite budrūs. Visada kritiškai vertinti gaunamus SMS pranešimus, kuriuose yra prašymai atidaryti nuorodą, įvesti prisijungimo prie interneto banko duomenis.
Įspėkite savo artimuosius. Atkreipkite savo artimųjų, ypač vyresnių, dėmesį į suaktyvėjusį sukčiavimą.
Praneškite bankui ir policijai. Jei vis dėlto asmeninė informacija buvo suteikta tretiesiems asmenims, apie tai svarbu kuo greičiau pranešti savo bankui ir kreiptis į policiją. Tai reikėtų daryti skambinant trumpuoju numeriu 112, bet jokiu būdu patiems nesikreipti iš galimų sukčių gautose SMS žinutėse nurodytais kontaktais.