Aktualijos

Prezidentas Gitanas Nausėda: „Egzistuoja dvi Lietuvos – sėkmės Lietuva ir visa likusi Lietuva“

Rasa MILERYTĖ.„Dabar jau metas ne diskutuoti apie tai, kokios ir kieno klaidos nulėmė, kad regionai atsilieka nuo didmiesčių, o dirbti, kad ta atskirtis mažėtų“, – „Uteniui“ sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitikimo Prezidentūroje metu. Pasak Prezidento, šiandien mes jau suvokiame, jog egzistuoja dvi Lietuvos ir žmonėms iš antrosios Lietuvos jau nebeužtenka gražiai sutvarkytų parkų ir tvarkingų šaligatvių, kad jie jaustųsi laimingi. „Dabar tenka vytis jau benuvažiuojantį traukinį, – apie opiausias regionų problemas ir jų sprendimo būdus pokalbio metu kalbėjo Prezidentas. – Turime traukti investicijas, orientuotas į eksportą ir aukštesnę pridėtinę vertę, skatinti savivaldybes tiek bendradarbiauti, o kartais ir išmintingai rungtis tarpusavyje bei stengtis įrodyti, kad štai mūsų savivaldybė yra pranašesnė už kitą: konkurencijos mechanizmas kartais labai padeda.“
Gerbiamas Prezidente, kada ir kokios buvo padarytos esminės klaidos, nulėmusios, kad tarp didmiesčių ir regionų susiformavo tokia didelė atskirtis?
Gal būtų nevisiškai tikslu teigti, kad kažkokios subjektyvios klaidos arba sąmoningi sprendimai dirbtinai padidino tą atskirtį, bet turbūt buvo padaryta pernelyg mažai, kad mes neįsisuktume į automatinį smagratį, kuris veda link to, kad Lietuva išsisluoksniuoja ir tampa sėkmės Lietuva bei visa likusia Lietuva. (Tęsinys 2020 02 15 laikraštyje)