Aktualijos

Prasidėjo Vyžuonaičio parko įrengimo darbai

Uteniškiai pagaliau sulaukė džiugios žinios – prasidėjo Vyžuonaičio parko įrengimo darbai. Tose parko vietose, kur bus įrengti takai ir vaikų žaidimų aikštelės, jau pradėti kirsti medžiai. Kertami ir gluosnių bei karklų jaunuolynai, užstojantys vaizdą į Vyžuonaičio ežerą.
Parke bus nutiesti takai, sudarysiantys takų žiedą aplink Vyžuonaičio ežerą, įrengti suoliukai, vaikų žaidimų ir poilsio aikštelės.
Pietinė parko dalis išliks artima natūraliai aplinkai, o per pietvakarinę ežero pusę nusidrieks 60 metrų ilgio pontoninis medinis takas. Rytinėje ežero pusėje esantis šlaitas taps ramaus ir jaukaus poilsio vieta. Čia numatyta įrengti terasą, nuo kurios gyventojai galės grožėtis besileidžiančia saule, nutiesti takai su nišomis suolams ir kt.
Vakarinėje ežero pusėje bus sutvarkyta esanti gyventojų pamėgta senoji maudykla, minėtoje ežero pusėje, šalia įėjimo į pagrindinį paplūdimį, numatyta vieta vaikų žaidimų aikštelei.
Atsiras ir naujų želdinių. Parke bus pasodinta 250 medžių – juodalksnių, klevų, ąžuolų, didžialapių liepų ir 444 krūmai – sedulų, lazdynų, lanksvų ir kt.
Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.