Aktualijos

Išmokos nepasiturintiems gyventojams 3 mėnesiams tęsiamos ir be prašymų

Paskelbus karantiną dėl koronaviruso, Utenos rajono savivaldybės administracija ėmėsi skubių priemonių užtikrinti bent minimalias pajamas socialiai pažeidžiamiems rajono gyventojams. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius be atskiro prašymo 3 mėnesiams pratęsia socialinių pašalpų mokėjimą tiems asmenims, kurie negauna jokių kitų pajamų, tik socialines pašalpas, ir kuriems įprastu šaliai metu teisės aktų numatyta tvarka būtų reikėję jas prasitęsti.
Savivaldybės administracija perspėja, kad gyventojai jokiu būdu neitų į skyrių, saugotų savo sveikatą, laikytųsi karantino ir saviizoliacijos namuose taisyklių. Išmokų pratęsimu bus pasirūpinta.
Kiti socialinės pašalpos gavėjai prašymus ir dokumentus gali siųsti el. paštu socrupyba@utena.lt, paštu bei teikti prašymus visoms socialinėms išmokoms ir kompensacijoms per Socialinę informacinę sistemą (SPIS): www.spis.lt.
Taip pat be prašymo bus pratęstos ir kitos socialinės grupės išmokos: slaugos ir priežiūros (pagalbos) bei kitos ypač jautrios ir skubaus sprendimo reikalaujančios socialinės išmokos (laidojimo išmokos) bus skiriamos laikantis minimalių teisės aktų reikalavimų.
Visi Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos sprendimai dėl negalios nustatymo, kai baigiasi terminas, bus pratęsti automatiškai. Asmenims, kurie kreipsis pirmą kartą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, vertinimai atliekami asmenims nedalyvaujant, t. y. klausimynai pildomi telefonu ar elektroninėmis priemonėmis.
Atsižvelgęs į dėl koronaviruso pandemijos susiklosčiusią situaciją, Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius reikalingus klausimynus nustatant specialiuosius poreikius pensinio amžiaus asmenims pildys telefonu ar el. paštu.
Būkime supratingi, be labai svarbios priežasties neikime iš namų, saugokime save ir kitus!
Konsultacijos teikiamos: dėl socialinių išmokų – tel.: (8 389) 61 628, (8 389) 64 047, dėl paramos mirties atveju – tel. (8 389) 64 048.
Utenos rajono savivaldybės inf.