Aktualijos

Pagrindinis būdas sumažinti šildymo kaštus – apšiltinti namus ir įsirengti tinkamą šildymą

Vytautas Kazela

Pasaulį krečia energetinė krizė. Brangsta elektra, dujos. Brangsta ir šildymas. O jis mūsų kraštuose labai aktualus. Žmonės privatiems namams šildyti pradeda naudoti šiuolaikines technologijas. Kai kas bando teigti, kad pigiausia yra kūrenti malkomis. Ne yra, bet buvo. Malkos irgi brangsta. Nepaisant to, kad visą šaltąjį metų laikotarpį esi priverstas antraeilėse pareigose dirbti kūriku. Ir atlyginimo niekas nemoka. Kūriku žmogui tenka dirbti kasdien maždaug 7 mėnesius per metus. Jeigu mes pinigais įvertintume savo laiką, pamatytume, kad toks šildymo būdas yra bene brangiausias. Todėl dabar masiškai populiarėja oras-vanduo šildymo sistema – prieš kelerius metus įvyko lūžis, ir žmonės noriai rinkosi tokį šildymo būdą.
Oras-vanduo šildymo sistemą įrengti pigiau nei geoterminį šildymą, tačiau jo eksploatacija bus kiek brangesnė nei geoterminio, nors labai nežymiai. Geoterminis šildymas atsiperka tik po 40 metų.
Yra keli būdai, kaip įrengiamas geoterminis šildymas: galima 1,80 m gylyje įkasti vamzdyną ir pakloti tam tikrą plotą arba gręžti gręžinius – tai pats populiariausias būdas – ir įleisti vamzdynus daugiau kaip į 60–100 m gylį. Tų gręžinių, atsižvelgiant į namo plotą, gali būti ir trys, ir daugiau. Standartiniam namui (apie 100 kv. m) toks geoterminio šildymo įrengimas kainuotų apie 11–12 tūkst. eurų.

Tęsinį skaitykite 2022 01 15 „Utenyje“