Aktualijos

Pavasaris bus. Svarbu, kad ateitų žiema

Selemonas Paltanavičius (g. 1956 m. sausio 14 d. Užbaliuose, Marijampolės rajonas) – prozininkas, gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas. Penkerius metus dirbo Žuvinto rezervate. Vėliau – Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėju. S. Paltanavičiaus knyga vaikams „Sniego žmogelių žiema“ išrinkta į 2020 metų geriausių knygų vaikams penketuką. S. Paltanavičius mylimas ir vaikų, ir suaugusių – jau daug metų kuria ir veda radijo laidas apie gamtą. S. Paltanavičių kalbina Vytautas Kaziela.

Jūsų knyga vaikams „Sniego žmogelių žiema“ šiais metais kritikų išrinkta į geriausių vaikų knygų penketuką ir skaitytojai balsuodami galbūt išrinks ją geriausia metų knyga vaikams. Apie ką ši knyga ir kuo ji ypatinga?

Nors šioje knygelėje yra daug sniego, bet ji ne apie jį. Ir ne tik apie mažuliukus sniego žmogelius. Ji – apie stebuklą, tikėjimą, draugystę ir tai, ką mes prarandame staiga suaugę. Ne visi galime likti šiek tiek vaikais. Tačiau pasaulį geriausiai supranta tik jie, todėl tik jie ir mato sniego žmogelius, jų pasaulį, tik jie (tikiu, kad taip yra) dar moka svajoti ir fantazuoti. Tai – visos kūrybos pagrindas. Beje, ir žmogus, ypač jo vidus, kuriamas taip. Todėl pasakodamas apie sniego žmogelius galvojau apie vaikus. Džiaugiuosi, kad knygelė, kurios rankraščio atsisakė kai kurios leidyklos, pasiekė vaikus.

Tęsinį skaitykite 2021 01 13 „Utenyje“