Aktualijos

Nuskambėjo Vasarvidžio šventė

Rasa MILERYTĖ. Sekmadienį, birželio 20-ąją, Utenoje nuskambėjo Vasarvidžio šventė. Tądien žmonėms buvo siūloma įvairių pramogų, koncertų, šurmuliavo mugė. Šventės veiksmas vyko Aušros gatvės pievoje prie Kultūros centro, Kultūros centro aikštėje ir prie Dauniškio ežero.
Pirmieji šventės aidai suskambo vidurdienį. Tada prekybininkai pakvietė uteniškius pasižvalgyti ir apsipirkti mugėje. Tai – jau trečioji šiltuoju metų laiku vykstanti mugė ir kol kas didžiausia iš visų. Priešingai nei prieš porą savaičių Utenio aikštėje vykusioje mugėje, kurioje buvo prekiaujama tik lietuviškais rankų darbo gaminiais, čia buvo galima įsigyti ir iš užsienio atsisiųstų papuošalų, ir masinės gamybos buities rakandų.
Mugė išsiskyrė pasiūla. Tądien buvo galima įsigyti įvairių papuošalų, drabužių, dekoro elementų, suvenyrų, žaislų, indų ir įrankių, kitų buities rakandų, pavyzdžiui, keptuvių. Prekybininkų palapinės driekėsi per visą Aušros gatvės pievą. Bene didžiausią asortimentą sekmadienį siūlė prekeiviai maisto gaminiais ir gėrimais. Buvo galima įsigyti alaus, parsinešti namo arba čia pat atsigaivinti gira, šaltais kokteiliais, kava. Taip pat nusipirkti duonos, mėsos gaminių, iš kurių didelio susidomėjimo sulaukė elnienos produktai. Buvo galima pavalgyti ir čia pat: vietoje buvo siūlomos salotos, šilti patiekalai – plovas, balandėliai ir kt.
Vidurdienį, vos prasidėjus mugei, čia sukiojosi tik vienas kitas smalsuolis, bet prekybininkai, žadėję dirbti iki devintos valandos vakaro, vylėsi, kad žmonės jau ruošiasi keliauti į mugę. Pakalbinti miestelėnai spėliojo, kad didžiausias klientų srautas užplūs prasidėjus koncertui ir vakarop, kai saulė nebebus tokia kaitri.
Vasarvidžio šventės metu prie Kultūros centro buvo laukiami ir vaikai: juos viliojo batutai, žaidimai, Spalvų karaliaus rezidencija.
Šventę atidarė šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“. Tai – ne vieninteliai tos dienos muzikiniai garsai. Nuo tryliktos valandos vyko teatralizuota muzikinė programa, vėliau koncertavo folkloro ansamblis „Davila“, kapelos „Tauragna“ ir „Seliavytė“, „Vyturiai“, „Gija“, sutartinių giedotojų grupė „Sėdauta“, „Sietynėlis“, „Mažasis sietynėlis“, „Muzikontai iš pa Utenas“. Vyko Vitalijos Katunskytės, Aido Maniko, Manto Bendžiaus koncertai.
Po tautinės muzikos ir komercinių atlikėjų koncertų prie ežero prasidėjo bardų vakaras, kuriame pasirodė tokie atlikėjai kaip Andrius Kaniava, Aleksandras Makejevas, Darius Žvirblis, Andrius Zalieska-Zala, jaunieji bardai.
Šventę vainikavo vėlią naktį sušvitusios laužo liepsnos.
Autorės nuotr.