Aktualijos

Paskelbti „Aukso vainiko“ regioninės parodos laureatai

Spalio 5–27 d. Utenos kraštotyros muziejuje Utenos regiono konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas 2021“ Utenos regiono tautodailininkai eksponavo per 300 darbų. Parodoje dalyvavo daugiau kaip 60 autorių iš Utenos, Zarasų, Molėtų, Ignalinos ir Visagino.
Parodoje buvo galima pamatyti beveik visus liaudies meno žanrus: audimą, pintines ir vytines juostas, drožybą, grafiką, papuošalus, odos gaminius, kalvystę, karpinius, keramiką, margučius, mezginius, nėrinius, vytelių pintines, akmens skulptūras, siuvinėjimą, sodus, tapybą, tekstilę, verbas, žaislus ir floristiką.
Paskutinę parodos dieną Utenos apskrities tautodailininkų darbus vertino konkurso komisija ir išrinko pačius geriausius, kurių autoriai buvo paskelbti ir pagerbti Utenos meno mokykloje. Pačių pačiausių trijų autorių darbai keliaus į respublikinę konkursinę parodą, vyksiančią Molėtuose, ir sieks aukščiausio „Aukso vainiko“ apdovanojimo.
Laureatus sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Seimo narys Edmundas Pupinis. A. Katinas laureatams įteikė savivaldybės atminimo dovaną – po paauksuotą ženkliuką. Utenos rajono savivaldybės meras, apsilankęs parodoje Utenos kraštotyros muziejuje, pabrėžė, kad šiųmetinės parodos darbų eksponavimas yra išskirtinis, darbai eksponuojami įvairiose muziejaus erdvėse, o tai leidžia pabrėžti darbų ypatingumą, išskirtinumą ir grožį.
Skelbiame Utenos apskrities tautodailininkus, regioninės konkursinės „Aukso vainiko“ parodos, laureatus:
Taikomoji dailė:
1 vieta – Vanda Valiušienė, keramika, švilpynės (Utenos r.)
2 vieta – Zita Indriūnienė, sodai (Utenos r.), Zita Spranginienė, sodai (Molėtų r.)
3 vieta – Nijolė Trinkūnienė, Stasė Rastenienė, margučiai (Ignalinos r.), Edita Kušleikienė, margučiai (Utenos r.)
Kūriniai, nominuoti specialiuoju diplomu:
Danutė Blažienė, skiautiniai (Utenos r.)
Loreta Guobytė, sodai (Molėtų r)
Virginija Kazancevienė, margučiai, Gediminas Kairys, medžio drožiniai (Zarasų r.)
Utenos kraštotyros muziejaus padėka ir prizas – Justinai Kulbačiauskaitei-Žebelienei, keramika (Utenos r.), lankytojų prizas – Linai Paukštienei, karpiniai (Utenos r.).
Vaizduojamoji dailė:
1 vieta – Anelė Araminienė, tapyba (Utenos r.)
2 vieta – Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė, grafika (Utenos r.)
3 vieta – Lina Paukštienė, karpiniai (Utenos r.)
Kryždirbystė:
Eugenijus Vanagickas (Utenos r.).
Dalyvauti respublikinėje konkursinėje parodoje ir siekti aukščiausio „Aukso vainiko“ apdovanojimo komisija atrinko trijų uteniškių darbus. Tai – Vanda Valiušienė, Anelė Araminienė ir Eugenijus Vanagickas.