Aktualijos

Utenos pramonės produkcija gerai žinoma pasaulyje

Genovaitė Šnurova

Jokia naujiena, kad Utena – pramonės miestas. Čia įsikūrusių pramonės įmonių produkcija gerai žinoma ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Uteniškių gaminiai jau pasiekia JAV, Kiniją ir kitas dideles valstybes.
Kaip sekėsi Utenos pramonininkams pastaraisiais metais? Kas naujo? Norėdami sužinoti pačią naujausią informaciją, susitarėme susitikti su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos skyriaus direktoriumi Jurgiu DUMBRAVA.

Gerbiamas direktoriau, pirmiausia papasakokite apie tai, kas labiausiai džiugina.
Utenos pramonė, manau, išgyvena gal ir ne aukso amžių, bet tikrai gerą laikotarpį. Per pastaruosius metus gamyba augo, pardavimai augo, ypač norisi pasidžiaugti AB „Utenos trikotažas“ pasiekimais. Kai kurie jų gaminiai yra gaminami iš ekologiškų žaliavų, o būtent tai dabar pasaulyje itin populiaru. Žinoma, tokių gaminių kaina yra gerokai didesnė, užtat kokybė daug geresnė. Trikotažininkai 80 proc. savo produkcijos eksportuoja į Europą. Dabar jų strategija kitokia – negaminti pigių, nekokybiškų gaminių, o tik kokybiškus. Tokie gaminiai po keleto skalbimų nepraranda nei spalvų, nei formų. „Utenos trikotažas“ – inovatyvi įmonė, labai daug investavusi į naujų įrengimų įsigijimą, gamybos atnaujinimą.

Tęsinį skaitykite 2019 09 14 „Utenyje“