Aktualijos

Šachmatų turnyras Vytauto Valiušio keramikos muziejuje taps tradicinis

Gabrielė MOROZOVAITĖ. Spalio 30 dieną Leliūnuose įsikūrusiame Vytauto Valiušio keramikos muziejuje vyko atviras šachmatų turnyras. Jį organizavo pats keramikas V. Valiušis ir ilgametis sporto entuziastas Vytautas Kirka. Abu jie – šio žaidimo gerbėjai.
Į pirmąjį atvirą šachmatų turnyrą Leliūnuose susirinko 18-iolika meilės šachmatams vienijamų skirtingo amžiaus ir įvairių profesijų žaidėjų iš Anykščių, Molėtų ir Utenos rajonų. Turnyro dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti muziejų, dalyvauti V. Valiušio vedamoje ekskursijoje. Jos metu keramikas papasakojo muziejaus pastato istoriją. Susirinkusieji turėjo progą susipažinti su keramikos ir puodininkystės įdomybėmis, čia eksponuojamais keramikos dirbiniais. Puodžių karalius V. Valiušis nestokojo klausimų dalyviams, linksmų ir šmaikščių pastebėjimų.
Renginyje svečiavosi tarptautinis korespondencinių šachmatų didmeistris, Lietuvos korespondencinių šachmatų rinktinės narys ir Jonavos šachmatų draugijos „Aidas“ vadovas Vytautas Andriulaitis. Turnyrui dar neprasidėjus svečias atviravo, kad šiandien Lietuvoje šachmatų sportas išgyvena nelengvą laikotarpį ir gyvuoja tik entuziastų dėka, daugiausia didmiesčiuose. Todėl šis turnyras organizuojamas su viltimi, kad šachmatų žaidimas atgims ir provincijoje. V. Andriulaitis neslėpė džiaugsmo dėl Leliūnuose atsiradusio naujo šachmatų žaidimo židinio.
Prie šio šachmatų turnyro atsiradimo prisidėjo ir pats V. Andriulaitis, prieš metus atvykęs į V. Valiušio keramikos muziejų ir su puodžiumi sužaidęs šachmatų partiją. Tą akimirką muziejininko galvoje ir gimė idėja organizuoti turnyrą Leliūnuose. Ir štai, kaip džiaugėsi V. Andriulaitis, svajonė virto realybe. Didmeistris linkėjo, kad šis turnyras taptų tradicija.
Šachmatų turnyrą sudarė septyni raundai. Žaidimo metu vyravo pakili nuotaika. Turnyrui įsibėgėjus puodžius atskleidė vieną šachmatų žaidimo ypatybių linksmai sakydamas, kad šis žaidimas – tai galimybė išvengti Alzheimerio ligos.
Renginiui pasibaigus buvo paskelbti nugalėtojai: pirmąją vietą iškovojo Robertas Bubnys, ne tik žaidęs, bet ir teisėjavęs šiame turnyre, antrąją – Nerijus Skaudys, o trečias liko Raimundas Ivanauskas. Pirmų trijų vietų prizininkai apdovanoti medaliais ir V. Valiušio keramikos darbais. Charizmatiškiausio žaidėjo titulas skirtas žaidėjui Shamil Gainanov. Apdovanota ir vienintelė turnyre dalyvavusi moteris Skaivė Meškauskienė.
V. Valiušis ir V. Kirka tvirtino, kad sieks turnyrą paversti tobulėjančia tradicija. Jiems pasiteiravus, ar susirinkusieji norėtų į šį renginį burtis kasmet, būrys šachmatininkų vienbalsiai tam pritarė. Turnyrui pasibaigus organizatoriai džiaugėsi, kad renginys pavyko sklandžiai ir pateisino jų lūkesčius.
Autorės nuotr.