Aktualijos

Nemokamos paslaugos – išsigelbėjimo ratas vienišiems senukams

Utenos seniūnijos kartu su Utenos seniūnijos bendruomene vykdomas projektas „Paslaugų teikimas į namus“ tapo tikru išsigelbėjimo ratu vienišiems, sunkiai savimi galintiems pasirūpinti žmonėms.
„Gyventojai mūsų prašo nuvežti juos į miestą nusipirkti maisto produktų, negalintiems to padaryti, nuperkame patys, kiti pageidauja palydėti pas medikus, išvalyti ir sutvarkyti jų namus ir patenkinti daugybę kitų poreikių, – pasakojo seniūnijos socialinė darbuotoja Rima Petrošienė. – Kartu skatiname ir stengiamės, kad ir patys gyventojai būtų aktyvūs, palaikytų socialinius ryšius su visuomene, įveiktų socialinę atskirtį.“
Ketvirtus metus Utenos mieste ir kaime vykdomam projektui 2020 m. įgyvendinti mieste skirta 13,5 tūkst. Eur, iš kurių įsigytas 9 vietų autobusiukas, kaime – 12,9 tūkst. Eur. Projektui vykdyti įdarbinti trys darbuotojai, kurie mieste nemokamai teikia paslaugas 13-ai gyventojų, kaime – 24-iems.
2020 m. prasidėjus koronaviruso pandemijai, besikreipiančiųjų pagalbos gerokai padaugėjo, nes vienkiemiuose gyvenantys seni žmonės tapo atskirti nuo kitose savivaldybėse gyvenančių savo vaikų.
„Apie 10 proc. mūsų lankomų garbaus amžiaus senukų praktiškai merdėja savo namuose, todėl paslaugas teikiantys darbuotojai jiems yra vienintelis ryšys su pasauliu, – teigė R. Petrošienė. – Būna net tokių graudžių vaizdų, kai senukai per pandemiją su mūsų darbuotojais vieni kitus glosto per lango stiklą.“
Minėto projekto koordinatoriai ir iniciatoriai – Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas, darbuotoja R. Petrošienė ir bendruomenės pirmininkė Aistė Bernotienė džiaugėsi, kad jiems pavyko nuveikti gerokai daugiau, nei patys tikėjosi.
Seniūnija kartu su kaimo bendruomene vieni nepajėgtų vykdyti projekto. Jiems padeda puiki komanda – administracinių centrų vadovai, seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai, laiškanešė, kiti žmonės, su kuriais tariamasi, diskutuojama, generuojamos naujos mintys ir idėjos.
Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.