Aktualijos

Nebūtina važiuoti į Trakus: uteniškis kepa tradicinius kibinus ir pristato į namus

Rasa MILERYTĖ. Po studijų ir klajonių užsienyje – posūkis į kulinariją. 31 metų Paulius Kivilša nuo 2016 metų užsiima netradiciniu verslu – kepa kibinus pagal senąjį karaimų receptą. Pernai, gruodžio viduryje, jaunas vyras gavo leidimą prekiauti namuose gamintu maistu ir nuo šiol užsakymą pristato ten, kur praalkusieji pageidauja. Nors Utenoje, P. Kivilšos pastebėjimu, dar nėra kibinų gaminimo tradicijos, vyras tikisi, kad laikui bėgant skanūs ir kokybiški kibinai nukonkuruos kebabus bei picas.
Pasigedo kokybiškų kibinų
P. Kivilša Utenos kolegijoje baigė turizmo ir viešbučių administravimo studijas, bet nusprendė, kad tai ne ta sritis, kurioje norėtų siekti karjeros. Nesužavėjo vyro ir kalnuotoji Norvegija. „Visada galvojau, kad gyventi ir užsidirbti galima ir Lietuvoje, tik čia reikės daugiau pastangų ir kūrybingumo, – sakė į redakciją užsukęs Paulius. – Ir nenorėjau dirbti mechaniško darbo, nors užsienyje galima visai neblogai uždirbti. Svajojau sukurti kažką būtent Utenoje.“
Atrodo, visos verslo nišos, ypač susijusios su maitinimu, Utenoje seniai užpildytos, tačiau kūrybingiems žmonėms kliūčių nėra. Grįžęs į Uteną jaunas vyras pastebėjo, kad čia daug maitinimo įstaigų, o štai skanių ir kokybiškų kibinų nenusipirksi niekur. Bene vienintelis variantas norintiems paragauti tradicinio karaimų patiekalo – važiuoti į Trakus. Nuo vaikystės gaminti mėgęs Paulius nusprendė – Utenoje gamins kibinus pagal senąją karaimų technologiją. Tęsinys 2020 01 18