Aktualijos

Naujame privačiame vaikų darželyje –
netradicinės ugdymo priemonės

Rasa MILERYTĖ

Visuomenei plačiąja prasme bręstant, įgyjant vis daugiau žinių apie asmenybės augimą, keičiasi ir požiūris į vaikų ugdymą. Kuriamos naujos ugdymo įstaigos, o ir tėvai pradeda investuoti į netradicinį ugdymą, kai dėmesys sutelkiamas į kiekvieno vaiko individualumą ir unikalumą.
Rugsėjo 1-ąją Vaikutėnuose duris atvėrė naujas privatus vaikų darželis „Augame kartu“. Jo vadovė Justina Paišienė pasakoja, kad čia puoselėjamas vaiko indvidualumas, ugdymo programa parengta pagal Valdorfo ir Montessori ugdymo principus, daug dėmesio skiriama lauko pedagogikai. Moteris sako norėjusi sukurti alternatyvią ugdymo įstaigą, kurioje vaikai jaustųsi saugūs, o tėvai, palikdami vaikus, – ramūs. Darželį lanko 13 vaikų nuo 3 iki 6 metukų. Čia net ir mokomosios veiklos paremtos žaidimo koncepcija, o svarbiausios vertybės, kuriomis remiamasi, – bendradarbiavimas su tėvais, vaikų kūrybiškumo ugdymas ir išskirtinumo puoselėjimas.
Su J. Paišiene kalbėjomės apie tai, kaip kilo mintis steigti privatų darželį ir kokia ugdymo aplinka čia kuriama.

Kaip kilo mintis kurti darželį „Augame kartu“?
Kai mano dukrytė, būdama dvejų metukų, pradėjo lankyti valstybinį darželį, pastebėjau, kad ji nenori ten būti. O aš žiūriu į auklėtojas, į padėjėjas, dauguma jų vyresnio amžiaus ir atrodo tokios pavargusios nuo savo darbo… Pasidarė gaila ir jų, kad dirba nemėgstamą darbą, ir vaikų, nes jie puikiai viską jaučia.
Kalbėjomės apie tai su vyru, artimaisiais ir draugais. sulaukusi didžiulio palaikymo iš artimųjų nusprendžiau imtis veiklos. Be komandos nebūtų darželio. Taigi aš buvau iniciatorė, bet kūrėme ir dirbome visi kartu. Neskaičiavome savo laiko ir lėšų. Labai norėjosi alternatyvos – darželio, kur vaikas norėtų eiti ir ten jaustųsi gerai.

Tęsinį skaitykite 2022 11 23 „Utenyje“