Aktualijos

Mokytoja Ligita Pelikšienė: „Mokytojas ir mokinys – lygiaverčiai kolegos“

Rasa MILERYTĖ. Ligita Pelikšienė – dar viena pedagogė, įvertinta Utenos metų mokytojo premija. L. Pelikšienė mokytojystės keliu eina jau dvidešimt aštuntus metus ir dėsto geografiją Utenos Dauniškio gimnazijoje. Mokytoja sako, kad, kai baigiant mokyklą reikėjo rinktis profesiją, nedvejojo nė akimirkos, o rinktis mokytojystę įkvėpė susidomėjimas geografija ir didelį įspūdį padariusių mokytojų pavyzdys. Pasidomėjus, ar šią profesiją rekomenduotų savo mokiniams, G. Pelikšienė sako, kad jei jaunuoliai nori kuo ilgiau išlikti jauni, tikrai turėtų pagalvoti apie mokytojo darbą.
Pasikalbėti susitinkame pirmadienį, tad norėčiau paklausti, su kokia nuotaika pradedate naują darbo savaitę.
Naują savaitę pradedu susikaupusi. Kaip visada savaitė prasideda mintimis apie mokinius, apie tai, kaip praėjo jų savaitgalis, ir šios savaitės darbų planavimu. Šiemet po dešimties metų pertraukos vėl turiu auklėjamąją klasę, tad kiekvieną pirmadienį nekantrauju įžengti į klasę, susitikti su savo auklėtiniais.
Kodėl buvote padariusi tą dešimties metų pertrauką?
Mano darbo krūvis labai didelis, klasės auklėtojo pareigos nebetilpo į etatą. Ir šiais metais turiu daug pamokų, tad dabar jau dirbu pusantro etato. Taip atsitiko, kad kai kurie mokytojai išeina į užtarnautą polsį, tad kažkam reikia tęsti darbus. Taigi kaip auklėtoja šiemet gavau antrą gimnazijos klasę. Niekada nesidžiaugiau tuo, kad neturiu auklėtinių. man patinka būti apsuptai vaikų.
Kaip sekasi megzti santykį su auklėtinais?
Dabartinių mano auklėtinių pirmoje gimnazijos klasėje auklėtojas buvo vyras, tad juokauju, kad jie turėjo tėtį, o dabar turi mamą. Vaikai iš pradžių atsargiai į mane žiūrėjo, nors jau buvome pažįstami – pernai vedžiau jiems geografijos pamokas. Bet ryšys atsirado labai greitai, nes stengiuosi su visais bendrauti nuoširdžiai. Žinau, kad nereikia jiems įkyrėti, kad turiu jiems suteikti reikalingą informaciją, juos išklausyti. Ir drauge su jais priimti sprendimus. Šiandien visi kartu turime priimti sprendimą dėl „Geros savijautos programos“. Prieš savaitgalį nuomonė dėl jos išsiskyrė, sutarėm, kad per savaitgalį pagalvosime ir nuspręsime visi kartu. (Tęsinys 2021 10 27 laikraštyje)