Aktualijos

Mokytoja Rasa Juodvalkienė: „Svarbiausia – kad vaikas norėtų ateiti į mokyklą“

Rasa MILERYTĖ. Šiemet pirmą kartą Utenos rajono savivaldybė profesinėje srityje labiausiai pasižymėjusius rajono mokytojus apdovanojo Metų mokytojo titulu ir premija. Tokį įvertinimą pelnė keturi Utenos mokytojai. Viena jų – Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus pradinių klasių mokytoja Rasa Juodvalkienė.
Kaip pasakojo Aukštakalnio progimnazijos pavaduotoja ugdymui „Žiburio“ skyriuje Jūratė Černiauskienė, R. Juodvalkienės kandidatūra iš beveik dvidešimties „Žiburio“ skyriuje dirbančių mokytojų buvo išrinkta, įvertinus mokytojos lyderystę, atsiskleidusią pandemijos fone, ir jos profesines bei žmogiškąsias savybes. J. Černiauskienė sakė, kad šiuo metu antraklasius mokanti R. Juodvalkienė ne tik ieškojo naujovių, kaip tiek vaikams, tiek mokytojams palengvinti nuotolinį mokymą, bet ir noriai naujomis žiniomis dalijosi su kolegomis, geranoriškai padėjo tiems pedagogams, kuriems naujas mokymo formas jaukintis sekėsi sunkiau.

„Žiburio“ skyriuje vieni svarbiausių dalykų yra bendrystės ir santykio su mokiniu puoselėjimas. Siekiame, kad vaikas čia galėtų išreikšti save, stengiamės padėti jam save realizuoti ir panaikinti kliūtis, trukdančias ugdyti savo gebėjimus. Džiaugiamės, kad kolektyve turime tokią mokytoją kaip Rasa – atsidavusią darbui, mylinčią vaikus, bendradarbiaujančią su kolegomis ir mokinių tėveliais. Visas kolektyvas džiaugiasi Rasos įvertinimu“, – kalbėjo J. Černiauskienė.
Pradinių klasių mokytoja R. Juodvalkienė mokytojos darbą dirba 21 metus. Per tą laiką yra tekę dėstyti ir matematiką, ir geografiją, ir būti mokyklos vadovo pavaduotoja Zarasų rajone. Prieš šešerius metus mokytoja pradėjo dirbti Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriuje. R. Juodvalienė sako niekada nedvejojusi dėl savo pašaukimo: mokytojų šeimoje augusi mokytojystę mato kaip veiklą, kuri suteikia prasmės ir laimės pojūtį.

Rasa, kada ir kaip pajutote, kad norite būti mokytoja? Ar kada nors teko šio sprendimo gailėtis?
Augau mokytojų šeimoje: mano tėtis Jonas Virvytis dirbo muzikos mokytoju Utenos meno mokykloje – mokė groti birbyne, taip pat dirbo su meno kolektyvais. mama Lidija Virvytienė irgi buvo muzikos mokytoja, domėjosi liaudies muzika, su pradinukais važinėjo po Lietuvą ir Sąjūdžio laikais skleidė etnokultūros dvasią. Ko gero, mano genuose užprogramuota būti mokytoja. Esu trečios kartos mokytoja – mokytojavo ir senelio brolis su žmona. Jiedu kaip tik dirbo su pradinukais. (Tęsinys 2021 10 16 laikraštyje)