Aktualijos

„Maisto banko“ akcijoje dalyvavo tik penkios socialines paslaugas teikiančios Utenos įstaigos, bet aukota kaip visada dosniai

Rasa MILERYTĖ

Spalio 23–24 dienomis vykusi „Maisto banko“ akcija parodė, kad žmonės ir kizinėse situacijose išlieka dosnūs bei pilietiški. Nors buvo galima spėti, kad visuotinės pandemijos akivaizdoje nepasiturintiems bus aukojama mažiau, žmonių gerumas nenuvylė: akcijos metu paaukota daugiau nei 287 tūkstančiai vienetų produktų už daugiau nei 300 tūkstančių eurų, o uteniškiai – tarp dosniausiai aukojusiųjų.

„Maisto banko“ akcija vyko 65 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, joje dalyvavo 284 socialinės organizacijos, geradariai aukojo beveik 90 tūkstančių kartų. „Šių metų „Maisto banko“ akcija dėl esamos situacijos išties išskirtinė. Neslepiame, jog organizuoti šių metų akciją buvo ypač sudėtinga – iki pat paskutinės minutės keitėsi dalyvaujančių organizacijų ar padedančių savanorių skaičius – vieni sužinodavo, kad turėjo kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu ir buvo priversti izoliuotis, kiti tiesiog pajusdavo peršalimo simptomus ir likdavo namuose, todėl koordinavimo buvo labai daug“, – spaudai pasakojo „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius ir dėkojo savanoriams ir organizacijoms už skirtą dėmesį saugumui. S. Gurevičius informavo, kad visi akcijos savanoriai buvo instruktuoti saugumo klausimais, aprūpinti apsauginėmis kaukėmis ir pirštinėmis.

Tęsinį skaitykite 2020 11 04 „Utenyje“