Aktualijos

„Maisto banko“ akcija kvies aukoti ilgo galiojimo produktus – labiausiai trūksta konservų

Šį penktadienį ir šeštadienį Lietuvoje vyks tradicinė gerumo iniciatyva – „Maisto banko“ akcija, kurią Lietuvoje labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ organizuoja jau 35-ąjį kartą. Šiais metais akcijos organizatoriai į parduotuvių pirkėjus kreipiasi konkrečiu prašymu – labai trūksta mėsos ir žuvies konservų. Todėl bent dėžute jų prisidėti raginamas kiekvienas galintis tai padaryti šalies gyventojas.

„Remiamų žmonių skaičius lyginant su praėjusiais metais išaugo beveik 60 tūkstančių, o prieš prasidedant šildymo sezonui jaučiame stiprų prašančiųjų pagalbos maistu suaktyvėjimą. Deja, tačiau daliai prekybininkų mėsos, pieno produktus pradėjus pardavinėti iki paskutinės jų galiojimo minutės, šių produktų nuo iššvaistymo pastarąsias savaites išsaugome daug mažiau, o nebegaliojančių jų priimti iš prekybos tinklų ir dalinti žmonėms negalime dėl saugumo. Tad dėl šių priežasčių darosi sunku subalansuoti pilnavertį paramos krepšelį. Šį kartą kaip niekad prašome visuomenės pagalbos – jei nenuskriausdami savo šeimos galite nupirkti bent vieną papildomą maisto produktą stokojantiems, padarykite tai jau šį penktadienį ar šeštadienį. Labiausiai šiuo metu trūksta mėsos ir žuvies konservų“, – kviečia „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Daugiau nei dvidešimt metų Lietuvoje veikiančios organizacijos vadovo teigimu, maisto bankai visoje Europoje ruošiasi sunkiems metams, nes dėl nuolat kylančių maisto ir paslaugų kainų didėja besikreipiančiųjų pagalbos skaičius, mažėja galimybė įpirkti maistą jautriausioms socialinėms grupėms. „Stebime kaip pamažu keičiasi paramos gavėjo portretas. Jei seniau prašančiųjų tarpe matydavome daug senjorų, neįgaliųjų, bedarbių, šiuo metu pagalbos prašo ir dirbantys asmenys – pavyzdžiui skyrybų procesus išgyvenantys tėvai, lilgesniam laikui nedarbingumą gavę asmenys, kurie dažnai būna vieninteliais šeimos maitintojais, vieniši tėvai auginantys neįgalius vaikus, neseniai nelaimių patyrę žmonės. „Maisto bankas“ dažniausiai šiems žmonėms yra pirmoji pagalba, tačiau kiek mūsų organizacija galės padėti, labai priklauso ir nuo mums suteiktos žmonių paramos“, – aiškina S. Gurevičius.

Šių metų liepą paskelbtais „Eurostat“ duomenimis, Europos Sąjungoje 8,3 proc. gyventojų sunkiai įperka pilnavertį maistą – šis rodiklis nuo pernai metų išaugo visu procentu. Lietuvoje su skurdo rizika susiduria kas penktas šalies gyventojas, o kas devintas pripažįsta, kad stinga finansinių resursų net maistui įsigyti. Todėl labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ jau trisdešimtpenktąjį kartą iš eilės kviečia Lietuvos žmones telktis ir padėti maistu sunkiau gyvenantiems šalies žmonėms.

„Maisto banko“ akcija vyks 71 Lietuvos mieste ir miestelyje, visose „LIDL”, dalyje „Maxima”, „Rimi”, „IKI”, „Utenos prekyba”, „Vasaris“ parduotuvių, iš viso 367 vietose. Akcijoje dalyvaus ir paramą savo globojamiems žmonėms rinks 276 skirtingos Lietuvos organizacijos, planuojama, kad joms padės daugiau nei 6000 savanorių. Norintys palaikyti „Maisto banko“ veiklą finansine auka gali tai padaryti skambindami tel. 1343 ar prekybos tinklų „Maxima“ ir „IKI“ kasose nuskenuodami savanorio įteiktą skrajutę, auka 5 eurai.