Aktualijos

Leliūnų miestelio šventėje – išskirtinis dėmesys jubiliejų minėjusiam Vytautui Valiušiui

Paskutinį birželio savaitgalį leliūniškiai tradiciškai rinkosi į miestelio šventę. Vytauto Valiušio keramikos muziejaus kieme vyko molio kermošius, amatininkų dirbtuvės su meistrais ir pameistriais, Utenos kamerinio teatro spektaklis „Amerika pirtyje“, buvo galima įsigyti amatininkų dirbinių.
Šiemet leliūniškių šventė dviguba – vienas geriausių Lietuvos keramikų, puodžių karaliumi tituluojamas Vytautas Valiušis prieš pusantros savaitės pasitiko 70-dešimtąjį jubiliejų. Miestelio šventės metu jam skirtas ypatingas dėmesys.
Jubiliatą sveikino LR Seimo narys uteniškis Edmundas Pupinis, Gintautas Paluckas, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Zita Ringelevičienė, Raimundas Kelevišius, Kęstutis Udras, Marijus Kaukėnas, Leliūnų seniūnijos atstovai, Utenos rajono tautodailininkai, Kraštotyros muziejaus kolektyvas.
„Vytautas Valiušis svarbus ne tik Leliūnų miesteliui, jis svarbus Utenos kraštui, jis svarbus Lietuvai. Dėkoju Vytautui už Leliūnų istoriją, už mūsų krašto istoriją, už keramikos istoriją“, – sakė meras ir įteikė angelą, linkėdamas, kad jis saugotų puodžių karalių dar 70 metų.
Sveikintojai jubiliatui linkėjo energijos, sveikatos, įkvėpimo, jaunatviškos šypsenos, dėkojo už indėlį į Lietuvos kultūros istoriją.
Tęsinį skaitykite 2020 07 01 „Utenyje“