Aktualijos

Krepšinio fanai be pamėgtos aikštelės neliks

Kažkoks griovimo ir niokojimo baubas įsimėtė į Utenos miesto sporto erdves. Štai ne taip seniai nuo piktavalių rankų nukentėjo teniso ir krepšinio aikštelė prie Utenos daugiafunkcio sporto centro, čia, žiūrėk, jau ir Adolfo Šapokos gimnazijos stadiono krepšinio aikštelę teko uždaryti, nes metaliniai krepšinio stovai ėmė griūti ant šono! Atrodė, stiprūs, tvirti, pastatyti tarnauti daugeliui metų. Bet…
Gimnazijos stadionas Europos Sąjungos lėšomis įrengtas 2014 m. Jame visais metų laikais netrūko ir netrūksta sportuojančių, mat aktyviai praleisti laisvalaikį stadione gali visi miesto ir rajono bendruomenės nariai. Pasak gimnazijos direktoriaus pavaduotojo ūkiui Danieliaus Grašio, gimnazijos stadiono populiarumą tarp uteniškių rodo tas faktas, kad besibūriuojančių jame netrūksta ir naktimis.


Deja, stadiono populiarumas atnešė ir nuostolių. Pernai pastatyta vaizdo stebėjimo kamera yra užfiksavusi ne vieną įdomų reginį, kai ant krepšinio lankų pasikabinę siūbuoja ir du, ir trys nemenko sudėjimo vyrukai. Besisūpuojančius ant lankų yra pastebėję ir vairuotojai, važiuojantys Kupiškio gatve, ir praeiviai. Kadangi stovai, kaip sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui, jau buvo pradėję klebėti prieš kurį laiką, nedaug ir tereikėjo, kad jie nebeatlaikytų.
Šiuo metu vyksta stovų atstatymo darbai. Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino sprendimu juos atlieka gimnazija savo jėgomis ir lėšomis. D. Grašys pasakojo, kad pirmiausia buvo iškasta ir išbetonuota daug didesnė duobė, nei buvo, suvirinta 80 cm skersmens storo metalo konstrukcija, vadinama gilze, ji įbetonuota į duobę. „Trims duobėms sunaudojom 2 kubus betono, – sakė pavaduotojas ūkiui. – Dabar reikia palaukti, kol sutvirtės betonas. Tada statysim stovus. Neabejoju, kad po remonto jie stovės visą šimtą metų…“
Taigi Adolfo Šapokos gimnazijos stadiono krepšinio aikštelė krepšinio mėgėjams vartus atvers netrukus. Labai nesinorėtų spėlioti, bet ar niokojimo, neatsargumo istorija nepasikartos iš naujo? Juk po to, kai UAB „Utenos komunalininkas“ darbuotojai pakeitė minėtos aikštelės prie Utenos daugiafunkcio sporto centro žiūrovų kėdes naujomis, jos vėl buvo nuniokotos. Matyt, per atlaidžiai pasielgė Adolfo Šapokos gimnazijos vadovai, nepranešę atitinkamoms institucijoms apie vaizdo stebėjimo kameros užfiksuotus bandymus pasisūpuoti ar (kad ir iš neatsargumo) nulaužti krepšinio stovus. Tenka apgailestauti, kad atsakomybės, pareigingumo ir paprasčiausio padorumo galima mokyti bausmėmis ar baudomis. Bet visada lieka tikėjimas, kad viskas bus geriau.
Utenos rajono savivaldybės administracija