Aktualijos

Komandiruotės Danijoje tikslas – „įdarbinti saulę“ Utenoje

2019 m. spalio 15–18 dienomis UAB Utenos šilumos tinklai direktorius Darius Šinkūnas su įmonės specialistais – direktoriaus pavaduotoju Geniumi Jurgelėnu, technikos- strategijos skyriaus viršininku Laimantu Meidumi, elektros-automatikos inžinieriumi Aurimu Bružu – buvo išvykę į komandiruotę, kur atstovavo Utenos šilumininkams Danijos Karalystėje.
Kelionės tikslas buvo išties svarbus, nes uteniškiai sparčiai žengia atsinaujinančių energijos šaltinių link ir planuoja „įdarbinti“ saulę, kaip vieną iš energijos šaltinių, galinčių šildyti visuomeninės paskirties patalpas, butus ir ruošti karštą vandenį Utenos mieste. Tad pasisemti patirties iš Danijos kolegų galėjo nemažai.
Vizito metu buvo numatyta aplankyti veikiančius energetikos, šilumos, karšto vandens gamybos objektus, kuriuose įdiegtos saulės kolektorių sistemos su akumuliacinėmis talpomis, integruotomis į centralizuoto šilumos tiekimo sistemas, kurios pagamintą energiją naudoja vartotojų karšto vandens ir šildymo poreikiams tenkinti. Taip pat buvo aplankytos veikiančios fotovoltinės saulės elektrinės, kurios pagamintą elektros energiją tiekia į bendrą tinklą. Trijų dienų vizitas neprailgo, nes buvo kruopščiai suplanuoti dalykiniai susitikimai, praktinis objektų lankymas ir diskusijos su Danijos kolegomis ir specialistais.
Vos tik atvykus, mūsų delegaciją Kopenhagoje pasitiko Lietuvos Respublikos ambasados Danijoje ir Islandijoje ministras patarėjas p. Vaidotas Karvelis.
Kelionė pirmojo vizito tikslo link vyko automobiliu į Svendborg’o uostą, kur keltu delegacijos atstovai ir lydintys pareigūnai persikėlė į Ærøskøbing uostą. Čia delegacijos laukė p. Leo Holm, Marstal miesto tarybos narys, saulės kolektorių gamybos ir techninių pardavimų vadovas, kuris toliau lydėjo mūsų energetikus į Marstal šilumos tinklus, pristatė šio miesto centralizuotos sistemos veikimą bei atsakė į rūpimus klausimus, kurių išties buvo nemažai.
Kitą dieną delegacija atvyko į Broager miesto šilumos tinklus, kur taip pat susipažino su veikiančia šildymo sistema, įrengimais, darbo organizavimu, kuro tiekimo sistemomis, apsilankė Broager miesto centralizuotos sistemos pristatyme. Tą pačią dieną uteniškiai atvyko ir į Gråsten šilumos tinklus, kur pristatyta Gråsten miesto centralizuota sistema. O Danijos kolegoms šilumininkų delegacija, kuriai atstovavo UAB Utenos šilumos tinklai specialistai, išvykoje pristatė viziją ir ambicingus planus – Utenoje įrengti saulės kolektorių sistemą su akumuliacinėmis talpomis, integruojant ją į Utenos centralizuoto šilumos tiekimo sistemą. šilumininkai aktyviai dalyvauja šiame ambicingame sumanyme ir prisideda prie jo įgyvendinimo netolimoje ateityje Utenos mieste.
Trečia vizito diena taip pat išsiskyrė susitikimų, pristatymų, diskusijų ir darbinio bendravimo gausa. Delegacija susitiko su energetikos kompanijos „Rambøll“ atstovu p. Henriku Steffensenu, vyresniuoju inžinieriumi, energijos planavimo, gamybos ir konversijos techniniu ekspertu, bei Danijos energetikos agentūros atstove p. Pia Zimmermann, eksporto vadove. Buvo pristatytos saulės šilumos kolektorių ir akumuliacinių talpų panaudojimo galimybės Danijos Karalystėje. Antroje dienos pusėje uteniškiai bendravo su Jungtinių Tautų būstinėje dirbančiu ekspertu tautiečiu Dr. Romanu Savicku ir nagrinėjo techninius bei ekonominių rodiklių klausimus apie saulės energijos panaudojimą centralizuojant šildymą.
Delegacijos vizito pabaigoje UAB Utenos šilumos tinklai direktorius D. Šinkūnas, direktoriaus pavaduotojas G. Jurgelėnas, technikos-strategijos skyriaus viršininkas L. Meidus, elektros-automatikos inžinierius A. Bružas susitiko su LR ambasados Danijoje ir Islandijoje ambasadore Ginte Bernadeta Damušis, aptarė vizito įspūdžius, padėkojo už puikiai organizuotą dalykinę kelionę, pasidžiaugė pasisemtomis bei pasidalytomis žiniomis ir naujovėmis, kurias UAB Utenos šilumos tinklai specialistai ketina įgyvendinti ir Utenoje.
UAB Utenos šilumos tinklai inf.