Aktualijos

Kauno ir J. Basanavičiaus sankryžą papuoš naujas pastatas

Vytautas KAZELA. Karantinas nesugebėjo sustabdyti mūsų gyvenimo. Žmonės galvoja apie ateitį – projektuoja, stato naujus pastatus, planuoja verslą. Važiuojant per Uteną matyti daug statomų ar bebaigiamų statyti nedidelių pastatų – didžiųjų prekybos centrų laikas jau pasibaigė. Tiesa, komercinės paskirties objektai vis dar statomi arba projektuojami, bet jų plotas ne didesnis nei 500 kvadratinių metrų. Vienas toks išvaizdus pastatas projektuojamas Kauno g. 3. Kiek didesniame nei 16 arų sklype bus statomas prekybos paskirties pastatas su administracinėmis patalpomis. Sklypo savininkas ir būsimo pastato šeimininkas – UAB „Egrena“, prekiaujanti lengvųjų automobilių, sunkvežimių, žemės ūkio technikos ir motociklų dalimis.
Sklypas patenka į mišrios miesto centrinės dalies zoną, kuriai keliami ypatingi reikalavimai pastatų ir viešųjų erdvių architektūrai ir kokybei. Teritorijoje leidžiama visuomeninės, komercinės ir gyvenamosios paskirties statyba. Todėl įgyvendinant bendrojo plano sprendinius prekybinės paskirties objekto atsiradimas šioje vietoje turėtų daryti teigiamą įtaką tolimesnei Utenos miesto raidai, nes pastatas yra skirtas tolimesnei gyventojų aptarnavimo infrastruktūrai gerinti.
Prekybos pastato vieta būtų patogi ne tik miesto gyventojams, bet ir atvykstantiems iš kitų miestų, nes yra pačioje miesto širdyje. Ilgą laiką sklypas buvo apleistas ir darkė miesto vaizdą. pastačius pastatą jo teritorija būtų sutvarkyta ir prižiūrima.
Sklypas šiuo metu neužstatytas, bet į jį nutiestas įvažiavimas. Sklypo ribose ir palei Kauno gatvę nutiesti vandentiekio, nuotekų, ryšių bei elektros tiekimo inžineriniai tinklai. Projektuojama asfaltbetonio arba betoninių trinkelių automobilių stovėjimo aikštelė su 12 automobilių stovėjimo vietų, viena jų bus skirta žmonėms su negalia. stovėjimo aikštelė bus įrengiama sklypo gilumoje, už pastato. Pėsčiųjų takai taip pat bus grįsti trinkelėmis.
Projektuojamas vieno aukšto prekybos paskirties pastatas, kurio užstatymo plotas 432 kvadratiniai metrai. Pastato bendras plotas sudaro 402 kvadratinius metrus. Tai bus ne maisto prekių parduotuvė.
Pastate numatyta viena prekybos salė su pagalbinėmis patalpomis – du sanitariniai mazgai, iš kurių vienas bus pritaikytas žmonėms su negalia. Prekybos salės plotas – 226 kvadratiniai metrai, prekių priėmimo ir išrūšiavimo patalpa užims 114 kvadratinių metrų. Atsižvelgiant į pastato specifiką vienu metu prekybos salėje galės būti 75 pirkėjai ir 5 darbuotojai. Administracinėse patalpose numatytos 3 darbo vietos.
Pastatas turėtų būti išvaizdus – dalis sienų bus dengtos surenkamomis pakabinamomis apdailinėmis daugiasluoksnėmis sienų plokštėmis. Siūlomas pilkos ir tamsiai rudos ochros spalvų derinys.