Aktualijos

Karantinas tapo postūmiu auginti putpeles

Vytautas KAZELA. Visai šalia Utenos, Mockėnų kaime, erdvioje sodyboje gyvena jauna ir darbšti Vaido ir Rūtos Dapkų šeima, auginanti septynerių metukų dukrelę Brigitą ir šių metų rudenį darželį pradėsiantį lankyti sūnelį Marką. Mockėnai – Vaido gimtinė. Tėvai vaikams padalino po gabalą žemės. Pastatų jokių. reikėjo, kaip sakoma, kurtis vidur lauko. Tada viską gerai apsvarstę Vaidas ir Rūta nutarė laimės paieškoti svetur.
2006 metais išvažiavo į Daniją, dirbo prie audinių auginimo, vasarą – agurkų ir pomidorų šiltnamiuose. „Danijoje mums buvo gerai, kol dirbome pagal daniškus kontraktus. Pasui atėjo lietuviškos įdarbinimo agentūros“, – sakė Vaidas. Gimė dukra. Dabar jau visa šeima važiavo kartu ir dar vaiko auklę vežėsi. 2013 metais visam laikui grįžo į Lietuvą, į Mockėnus. Statėsi namus, įrengė aptvarą danieliams.
„Mes darbo nebijome. Ką galime, viską darome patys. Patys pjaustėme gelžbetoninius stulpus, patys tvėrėme aptvarus. Viską darėme kapitališkai – ilgam. Dabar aptvare keturios danielių patelės, vienas patinas ir keturi jaunikliai. Auginame sau ir apie jokį verslą negalvojame. Auga vaikai, jiems reikia sveiko maisto. Mūsiškiai nuo mažumės įpratę prie sveikesnių produktų. (Tęsinys 2020 08 19 laikraštyje)