Aktualijos

Naujo vaikų žaidimų kambario įkūrėja: „Vaizduotė – raktas į sėkmę“

Rasa MILERYTĖ. Utenoje neseniai duris atvėrusio vaikų žaidimų kambario „Vaiko ola“ įkūrėja Inga Aleknienė įsitikinusi, kad žaidimas – puikus fonas mokytis, o žaisdami vaikai gali ne tik atsipalaiduoti, bet ir lavinti vaizduotę bei kūrybiškumą. Kauno gatvėje įkurtoje erdvėje vaikams siūloma padūkti, atsipūsti sensoriniame kambarėlyje, švęsti gimtadienius, o vaikus atvedusios mamos čia gali pasimėgauti kvapų ir garsų terapija, pabendrauti prie kavos puodelio.

Lavinti vaizduotę – itin svarbu
Viena iš galimybių „Vaiko oloje“ per žaidimą ugdyti vidines savybes – Vaizduotės aikštelė. Tai yra JAV architektų sukurta novatoriška mobili žaidimo sistema, skirta vaiko intelektinei, fizinei, socialinei ir emocinei raidai vystyti. Pasak I. Aleknienės, aikštelėje esantys iš putų pagaminti blokai ir atskiros detalės suteikia vaikams neribotas galimybes žaisti, svajoti, statyti ir tyrinėti.
„Vaikai čia gali kurti įvairius objektus – gyvūnus, kosminius laivus, robotus – arba tokias įsivaizduojamas vietas kaip namai, fabrikai, miestai… Visos šios detalės yra patikrintos, sertifikuotos, vaikai tikrai nesusižeis, – patikino pašnekovė. – Dėliodamas ir kurdamas vaikas lavina savo fantaziją.“ (Tęsinys 2020 08 19 laikraštyje)