Aktualijos

Jo knygos gimsta iš širdies

Jubiliejinis Vytauto Račicko kūrybos vakaras prasidėjo dainavimo studijos „Decima“ jaunųjų atlikėjų dainomis. Sausio 1 d. mylimas vaikų rašytojas, kraštietis V. Račickas minėjo 70-ies metų sukaktį. Ta proga balandžio 27 d. Utenos viešoji A. ir M. Miškinių biblioteka organizavo susitikimą su rašytoju, pavadintą „Jo knygos gimsta iš širdies“.
„Tikriausiai kiekvienas, čia šiandien atėjęs, žinote, kad Utenos kraštas užaugino prozininką, vaikų rašytoją, kurį skaito ir žino visa Lietuva. Noriu palinkėti, kad šis vakaras būtų susitikimų, malonaus pokalbio, pašnekesių, apsikabinimų, sveikinimų ir dovanų vakaras“, – į susirinkusius kreipėsi renginio vedėja bibliotekininkė Jurgita Gudelienė, pristatydama svarbiausią vakaro svečią.
Kalbinamas J. Gudelienės, V. Račickas pasakojo apie savo vaikystę, įsimintiniausius nuotykius, studijų patirtis, jį kaip asmenybę ugdžiusius žmones (mokytojus, bibliotekininkus), pirmąsias kūrybos publikacijas spaudoje, darbą žurnale „Genys“, susitikimus su skaitytojais ir apie tai, kas jį paskatino rašyti vaikams. Rašytojas pasakojo nuo ankstyvos vaikystės skaitęs knygas ir jau mokykliniais laikais atsiskleidęs kaip literatas.

Tęsinį skaitykite 2022 05 04 „Utenyje“